Te produkty możesz jeść bez ograniczeń, bo nie mają kalorii!

Wiele z nas zapomina o tym, że istnieją takie produkty, które tak naprawdę nie mają prawie w ogóle kalorii i dzięki temu możemy jeść je bez ograniczeń. Jakie to produkty? Sprawdźcie!

Twoim marzeniem jest piękna, wysportowana sylwetka? Kto o niej nie marzy! Niestety żeby ją osiągnąć musisz diametralnie zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć ćwiczyć. Okazuje się jednak, że jest jeden sposób by przyspieszyć ten proces. Dieta "bez kalorii". Istnieją produkty, które zawierają ujemny bilans kaloryczny. Co to znaczy? Kiedy je jemy spalamy więcej kalorii niż one same mają. 

Dieta "bez kalorii"

Dieta o ujemnym bilansie kalorycznym polega na spożywaniu posiłków przygotowanych tylko i wyłącznie z produktów "bez kalorii". Jeden z posiłków w ciągu dnia (może to być obiad) powinien być jednak bogaty w źródło białka. Może to być kurczak lub warzywa strączkowe. Dodatkowo podczas trwania tej diety dla jeszcze lepszego efektu należy wyeliminować źródła tłuszczu i błonnika. Należy pamiętać, że dieta o ujemnym bilansie kalorycznym nie powinna trwać dłużej niż dwa tygodnie. Dłuższe stosowanie może doprowadzić do niedoboru witamin. Taki rodzaj diety świetnie sprawdzi się jako detoks. 

Produkty o ujemnym bilansie kalorycznym 

1. Zielony ogórek 

2. Por

3. Maliny

4. Kalafior

5. Buraki

6. Jabłka

7. Truskawki

8. Cytryna

9. Arbuz

10. Grejpfrut

Oczywiście produkty wymienione powyżej nie są jedynymi, które zawierają ujemny bilans kaloryczny. Wszystkie z nich świetnie sprawdzą się w koktajlach, które możemy pić w ramach detoksu. Dodatkowo większość z nich zawiera dużo minerałów i witamin, które warto wprowadzić do swojej diety. 

Zobacz też: Jajka a cholesterol. Obalamy ten mit raz na zawsze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.