Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST]

Healthy Mom By Ann to specjalna płyta DVD z treningiem dla wszystkich przyszłych mam, który ułożyła Anna Lewandowska we współpracy ze specjalistami. Postanowiłam ją przetestować.

Healthy Mom By Ann - płyta DVD nie tylko dla przyszłych mam

Okres ciąży to jeden z piękniejszych w życiu każdej kobiety. Ja coś o tym wiem, bo sama urodziłam dziecko siedem miesięcy temu. Jako, że od zawsze byłam aktywna fizycznie również w tym stanie postanowiłam nie odpuszczać treningów. Na siłowni trenowałam do ósmego miesiąca ciąży. Kiedy Anna Lewandowska wypuściła swoją najnowszą płytę Healthy Mom By Ann, postanowiłam ją przetestować, choć w ciąży już nie jestem. 

Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST]Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST] Myfitness.pl

Healthy Mom By Ann - zdrowie jest najważniejsze!

Każda kobieta może ćwiczyć w ciąży, jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań. Te panie, które były aktywne przed ciążą jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę mogą kontynuować ćwiczenia na tym samym poziomie z tą różnicą, że trzeba zwracać większą uwagę na intensywność ćwiczeń i ciężar z jakim ćwiczmy. Kobiety, które chciałyby dopiero zacząć ćwiczyć w ciąży powinny przede wszystkim skonsultować to ze swoim lekarzem, a także zaczynać od ćwiczeń o mniejszej intensywności i wybierać zdecydowanie mniejszy ciężar. Na płycie Ani Lewandowskiej nie raz usłyszymy, że zdrowie jest najważniejsze, ale trening nie jest żadną przeszkodą podczas ciąży. 

Healthy Mom By Ann - Karate Parental 

To autorski trening Ani Lewandowskiej. Wszyscy dobrze wiemy, że Ania wywodzi się z karate, dlatego nie mogło go również zabraknąć na tej płycie. Jeżeli zastanawiacie się czy taki trening jest bezpieczny, odpowiadam - tak! Tak naprawdę wszystkie ćwiczenia, to ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami karate takimi jak ciosy czy kopnięcia. Ania dokładnie pokazuje jak wykonywać każde z nich, żeby przyszłej mamie ani dziecku nic się nie stało. Jak sama podkreśla trening ten jest przeznaczony dla kobiet w II i III trymestrze ciąży. Kiedy jesteśmy w około 4-5 miesiącu ciąży przestajemy odczuwać ciągłe zmęczenie i znowu jesteśmy pełne sił. Czasami nawet wydaje nam się, że mogłybyśmy góry przenosić, dlatego trening Karate Parental to świetna propozycja dla wszystkich kobiet, które w tym okresie mają nadmiar energii. Z kolei III trymestr to trzy ostatnie miesiące dzielące nas od przyjścia na świat dziecka. W tym okresie wiele kobiet stawia na aktywny tryb życia żeby dobrze przygotować się do porodu. Ten rodzaj treningów jest nie tylko dobry dla kobiet w ciąży, ale również dla tych pań, które pragną jak najszybciej wrócić do formy tuż po porodzie. 

Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST]Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST] Anna Lewandowska

Healthy Mom By Ann - trening wzmacniający

Ten program również przeznaczony jest dla kobiet w II i III trymestrze ciąży. Podczas tego treningu wzmacniamy mięśnie, które z pewnością przydadzą nam się podczas porodu jak i podczas pierwszych tygodni życia, kiedy będziemy musieli dźwigać nasz słodki ciężar. Do tego treningu potrzebujesz kilka akcesoriów takich jak: butelki wody lub hantle, krzesło lub piłka. Wszystkie z tych rzeczy każda kobieta ma w swoim domu, dlatego ten trening możesz wykonać między codziennymi czynnościami. Trening składa się z 3 bloków po 5 ćwiczeń. Wszystkie ćwiczenia są bezpieczne dla kobiet w ciąży, o czym zapewnia lekarz, który wypowiada się przed każdym treningiem. Osobiście uważam, że trening wzmacniający jest niezwykle ważny w ciąży, bo dzięki niemu nasze ciało będzie zdecydowanie lepiej przygotowane do wysiłku podczas porodu, który bywa niemałym wyzwaniem. 

Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST]Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST] Anna Lewandowska

Healthy Mom By Ann - Trening dla I,II,III trymestru ciąży

Na płycie znajdziemy również programy treningowe dla poszczególnych trymestrów ciąży. Są one przygotowane bardzo rzetelnie i sumiennie i każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Treningi dla poszczególnych trymestrów różnią się intensywnością, a także rodzajem ćwiczeń. Wszystkie treningi trwają w granicach 20 minut. Przez ten czas wzmacniamy nogi, pośladki, barki i ramiona, ale również naszą miednicę, która odgrywa kluczową rolę podczas porodu. Trenując w ciąży nie tylko przygotowujemy ciało do porodu, ale również dbamy o kondycję, możemy dzięki niemu zapobiegać rozstępom i cellulitowi. Trening w ciąży również pozwala nam dużo szybciej wrócić do formy po porodzie. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań każda kobieta, chociażby dla lepszego samopoczucia powinna wypróbować jeden z tych programów. 

Healthy Mom By Ann - Stretching

To kolejna propozycja Ani dla przyszłych mam. W ciąży powinnyśmy zwracać szczególną uwagę na na rozciągnie z jednego prostego powodu, nasze ciało w tym okresie bardzo się zmienia. Zmienia nam się środek ciężkości, a nasze stawy narażone są na dużo większe obciążenie. Rozciągając mięśnie nie tylko je wzmacniamy, ale również zwiększamy ich ruchomość, dzięki czemu możemy zapobiec bólom stawów czy pleców. Poza tym, stretching to świetna forma relaksu i wyciszenia się. Ten rodzaj aktywności fizycznej możemy stosować w każdym trymestrze ciąży.

Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST]Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST] Anna Lewandowska

Healthy Mom By Ann - Specjaliści

Na płycie poza treningami Ani znajdziemy również wypowiedzi lekarzy specjalistów, którzy omawiają poszczególne kwestie związane z okresem ciąży, a także mówią o przeciwwskazaniach, które wykluczają trening w tym okresie. Wydaje mi się, że to świetny sposób połączenia treningów z edukacją, która jest ogromnie ważna dla wszystkich przyszłych mam dbających o swoje zdrowie i zdrowie dziecka. Czegoś takiego jeszcze na żadnej płycie nie było i myślę, że wielu kobietom to się bardzo spodoba. 

Podczas treningów widzimy również inne kobiety, które razem z Anią ćwiczą. Są to zwykłe dziewczyny, nie żadne zawodowe zawodniczki. Ania w ten sposób udowadnia i pokazuje, że z jej płytą może ćwiczyć każda kobieta bez względu na wiek czy poziom wytrenowania. 

Healthy Mom By Ann - Podsumowanie

Przez tydzień trenowałam z programem ćwiczeń Healthy Mom By Ann i mogę szczerze powiedzieć, że wszystkie plany treningowe są ciekawe nie tylko dla kobiet, które są w ciąży, ale również dla tych, które wracają do formy po porodzie. Choć nie jestem w ciąży zauważyłam znaczną poprawę stanu swojej skóry. Stała się ona jędrniejsza choć treningi wykonywałam zaledwie przez tydzień. Treningi nie są długie ani monotonne przez co nie nudzimy się i w połowie treningu nie rezygnujemy z niego. Każda przyszła mama chciałaby w ciąży wyglądać pięknie, nie mieć cellulitu ani rozstępów, a program Healthy Mom By Ann z pewnością im w tym pomoże. Ćwiczenia są bezpieczne, nie wymagają od nas specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu każda kobieta może je wykonać w zaciszu domowym. Jeżeli chodzi o cenę płyty (29,99 zł) nie jest ona bardzo wygurowana i myślę, że każda kobieta może sobie na nią pozwolić tym bardziej, że jest to inwestycja na kilka albo nawet kilkanaście miesięcy.

Szczerze polecam wszystkim kobietom w ciąży program Ani Lewandowskiej Healthy Mom By Ann. 

Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST]Healthy Mom By Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST] Anna Lewandowska

Zobacz też: Co Anna Lewandowska poleca zamiast kawy? A co zamiast śmietany, twarogu, mleka i mąki? Zdrowe zamienniki by Ann

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.