Ile możesz schudnąć w miesiąc, jeżeli przestrzegasz diety i ćwiczysz?

Kiedy przechodzimy na dietę i zaczynamy ćwiczyć zazwyczaj robimy to na początku miesiąca. Ile możemy schudnąć przez te 30 dni?

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę na to ile schudniemy ma wpływ kilka czynników: waga, wiek, a także sposób w jaki żyjemy. Czym jesteśmy młodsi nasz metabolizm ma większe pole do popisu. Im waga nasza jest wyższa tym szybciej będzie spadać jeżeli jesteśmy na diecie i regularnie ćwiczymy. Dużo zależy także od tego jaki rodzaj pracy wykonujemy, czy jeździmy samochodem do pracy czy może spacerujemy lub czy w weekend spędzamy czas aktywnie czy imprezujemy z przyjaciółmi.

Ile powinno się chudnąć tygodniowo?

Prawidłowo co tydzień nasza waga powinna wskazywać pół kilograma mniej jeżeli przestrzegamy diety i nie opuszczamy treningów. Jednak ta wartość jest zmienna i wpływ maja na nią czynniki, o których pisaliśmy wyżej. Nie powinno się jednak chudnąć tygodniowo więcej niż 1 kg. Dlaczego? Może być to niezdrowe i ostatecznie może skończyć się efektem jojo. 

Co jeść by chudnąć?

Najważniejsza jest dieta. Twoje posiłki powinny być pełnowartościowe, bogate w minerały i witaminy. W swojej diecie powinny znaleźć się produkty białkowe, tłuszcze i węglowodany. Aby chudnąć musisz jeść. To jeden z największych mitów, że jeżeli chcemy schudnąć powinniśmy stosować głodówki. Trzymaj się zasady jedzenia co trzy godziny i minimum pięciu posiłków. Nie zapomnij o tym, żeby odpowiednio się nawadniać. To co pijemy ma również ogromny wpływ na przebieg naszej diety. Zrezygnuj z kolorowych napoi na rzecz wody. Wybieraj taką, która zawiera dużo minerałów. Jeżeli pijesz soki to tylko te świeżo wyciskane. Wtedy masz pewność, że dostarczasz do organizmu cukier zawarty w owocach, a nie sok sztucznie dosładzany.

Ile razy w tygodniu ćwiczyć?

Pięć razy w tygodniu to optymalna ilość treningów, która pomoże ci schudnąć. Pamiętaj jednak o tym, że tak samo ważna jak trening jest regeneracja. Zmęczony lub przetrenowany organizm da ci o sobie znać i wtedy zamiast jednego dnia będziesz musiała odpoczywać dużo dłużej. jeżeli nie lubisz siedzieć w domu możesz postawić na aktywny wypoczynek jakim jest pójście na basen, saunę czy tylko spacer.

Jak ćwiczyć żeby schudnąć?

Na pewno musisz polubić treningi cardio, ale nie tylko. Najważniejsze jest żeby maksymalnie podkręcać tętno podczas ćwiczeń, a tym samym podgrzewać temperaturę ciała i palić tłuszcz. Świetnie sprawdzi się w tym wypadku trening interwałowy, trening obwodowy czy tabata, którą jesteś w stanie zrobić nawet w domu. Pamiętaj, że nasz organizm jest na tyle inteligenty, że zapamiętuje ruchy. Kiedy będziesz mieszać treningi pozwali ci to na osiągniecie lepszego efektu. Tak samo jest kiedy ćwiczymy z obciążeniem. Jeżeli czujesz, że dasz radę wykonać dane ćwiczenie z większym obciążeniem, zrób to i się nie oszczędzaj. Po każdej serii daj sobie czas na chwilę odpoczynku, żeby wyregulować tętno.

Ile można schudnąć w miesiąc?

Jeżeli trzymamy się tego, że chudniemy 500 gram tygodniowo, po miesiącu możemy cieszyć się 2 kilogramami mniej. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie inne czynniki, które mają wpływ na to jak chudniemy te widełki rozszerzają się od 2-5 kg. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.