Fast fitness. Sposób na szczupłą sylwetkę w zaledwie 3 minuty

Specjaliści z dziedziny fitnessu oraz naukowcy, nieustannie szukają przepisu na idealny zestaw treningowy, który nie tylko będzie skuteczny, ale również nie pochłonie dużej ilości czasu. Szybki fitness może być tym, czego wszyscy tak długo szukali.

Na czym polega szybki fitness?

Jest to zestaw kilku, 30 sekundowych, bardzo intensywnych ćwiczeń wykonywanych przez 3 minuty. Naukowcy z Uniwersytetu Nottingham uważają, że sekretem szczupłej sylwetki jest przeplatanie trzech krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku, z krótkimi przerwami na odpoczynek. Całość treningu, łącznie z przerwami nie powinna trwać dłużej niż 5 minut. Taki trening wykonywany 3 razy w tygodniu, ma pomóc zachować zdrowie oraz zyskać kontrolę nad swoją wagą.

Jak powinien wyglądać przykładowy trening fast fitness?

1. Rozgrzej swoje ciało wykonując kilka podstawowych ćwiczeń - krążenia bioder, krążenia ramion, skłony i pajace.

2. Wykonuj bardzo intensywnie jedno z wybranych ćwiczeń np. wskoki na skrzynię przez 30 sekund.

3. Odpocznij przez minutę.

4. Powtórz całość trzy razy.

Dla kogo przeznaczony jest szybki fitness?

Fast fitness jest dla wszystkich, od początkujących po zaawansowanych, ponieważ każdy może dostosować intensywność treningu do swoich możliwości, pamiętając jednak by podczas ćwiczeń dać z siebie wszystko. Szybki fitness jest idealny dla osób, które nie mogą przeznaczyć na aktywność fizyczną dużo czasu lub zwyczajnie nie przepadają za godzinnymi sesjami treningowymi. Jedynie osoby z problemami układu krążenia powinny skonsultować się z lekarzem, przed tego typu fitnessem.

Teraz już nie ma wymówek, 3 minuty na ćwiczenia znajdzie każdy - zatem do dzieła!

Zobacz także: Te produkty wpływają na poprawę humoru i pomagają schudnąć [8 PROPOZYCJI]

Taneczne kardio inspirowane teledyskami Beyoncé

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.