Cukier a procesy starzenia. Jak zapobiegać procesom glikacji A.G.E. i odmłodzić skórę?

Według statystyk spożywamy obecnie dwukrotnie więcej cukru niż go potrzebujemy. Jak nadmiar cukru przyspiesza starzenie skóry? W procesie glikacji niszczy on główne białka podporowe skóry, czyli kolagen i elastynę, które zapewniają jej młody wygląd, sprężystość i elastyczność.

JAK CUKIER DZIAŁA NA SKÓRĘ? 

Elastyczne włóna kolagenu nadają naszej skórze młody wygląd, jest ona gładka i jędrna. Jak cukry niszczą tę doskonałą strukturę? Glikacja to proces patologiczny polegający na połączeniu cząsteczek cukru, czyli glukozy z białkiem. Jego wynikiem są końcowe produkty glikacji zwane A.G.E. (ang.Advanced Glyca on End-Products). Związki te powodują sztywnienie włókien kolagenowych i zmniejszają zdolność białek podporowych skóry do regeneracji. Skóra traci młody wygląd, pojawiajć się zmarszczki, bruzdy oraz żółtawe zabarwienie. Glikacja prowadzi do powstawania wolnych rodników i stanów zapalnych w tkance, co również przyspiesza starzenie skóry. Proces ten znacznie przyspiesza po 35. roku życia.


JAK ZMNIEJSZYC? SKUTKI GLIKACJI?

Żeby zapobiegać glikacji, trzeba po pierwsze unikać cukru w diecie. Słodycze, cukier dosypywany do herbaty i kawy, a także pieczywo, które ma w składzie słód jęczmienny, ketchup czy gotowe dania w słoikach i fast food powinny zniknąć z diety. Po drugie - włączmy produkty, które gwarantują piękną, gładką skórę, jak ryby morskie, pełne kwasów omega-3, orzechy, warzywa zielone, paprykę, borówki, maliny. I po trzecie zadbajmy o pielęgnację.


Eksperci  Chantarelle  opracowali preparaty skutecznie odwracające skutki glikacji. Linia Regenevia DNA to rewolucyjna dermoterapia regeneracji i odmłodzenia antyoksydacyjnego skóry, oparta na najnowszych badaniach epigenetyki i odmładzania komórkowego DNA, przeciw skutkom starzenia chronologicznego i fotostarzenia pogłębionych skutkami glikacji białek przez cukry oraz działaniem agresywnych czynników środowiskowych jak UV, spaliny, stres, tryb życia. Formuła aktywna zawiera efemeralne algowe komórki macierzyste oraz unikatowy składnik ANTI-A.G.E. Collagen Repair, który odwraca skutki glikacji A.G.E. w strukturach kolagenowych, oczyszcza z wolnych rodników (ROS), przywraca blask i jedrność skóry. Badania potwierdzają cofnięcie skumulowanych efektów glikacji A.G.E. aż o 20 lat już po 4 miesiącach stosowania.

ChantarelleChantarelle Chantarelle

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.