Face fitness. Wygładź swoje zmarszczki bez botoksu

Face fitness czyli trening mięśni twarzy i szyi to najskuteczniejsza metoda w walce z pogłębiającymi się zmarszczkami. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych treningów wystarczy, że wykonasz go trzy razy w tygodniu, a z pewnością botoks nie będzie ci potrzebny.

Face fitness to trening twarzy, który polega na aktywacji mięśni twarzy oraz szyi zatrzymując proces ich wiotczenia. Choć jest to metoda znana już od dawna dziś przeżywa prawdziwy rozkwit. Która z nas nie marzy o młodym i pięknym wyglądzie twarzy do późnej starości? Jak wspaniale byłoby nigdy nie korzystać z botoksu czy chirurgicznego skalpela. To właśnie ten trening wykonywany regularnie może ci zapewnić idealny wygląd.

Face fitness: jakie osiągniesz korzyści?

Fitness twarzy przede wszystkim ma działanie przeciwstarzeniowe, modeluje owal twarzy oraz spłyca zmarszczki. Celem ćwiczeń jest również profilaktyka napięć głowy i szyi oraz relaks dla naszych oczu. Istotnym elementem jest też poprawa funkcjonalnej postawy głowy względem całej sylwetki. Uczymy się świadomości własnego ciała, która jest elementem terapii przeciwbólowej głowy i karku. Większa cześć treningu jest wykonywana w pozycji siedzącej, dzięki czemu dodatkowo uczmy się prawidłowej postawy ciała w takiej pozycji. Nauka ta zdecydowanie przyda się osobom, które maja siedzący tryb pracy.

face fitnessface fitness www.autorfotolia.pl

Face fitness: jak wygląda trening?

Każda sesja treningowa rozpoczyna się od ustawienia prawidłowej pozycji ciała. Musisz wygodnie usiąść przed lustrem (tak, aby się obserwować podczas ćwiczeń), napnij brzuch, wyprostuj plecy, otwórz klatkę piersiową, opuść ramiona i odsłoń szyję. Delikatnie rozgrzej ramiona, głowę i szyję. Ćwiczenia opierają się na pracy izometrycznej z zastosowaniem oporu. Fitness twarzy kończy się krótką relaksacją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.