Reebok CrossFit Nano 7. Buty sportowe, które przetrwają najcięższy trening [TEST]

Dobre buty sportowe to podstawa udanych ćwiczeń. Dla wszystkich fanów mocnego treningu marka Reebok przygotowała nowy model CrossFit Nano 7. Postanowiłam sprawdzić czy podołają każdemu wyzwaniu.

Jako trenerka fitness podczas wielu godzin spędzonych na treningach miałam okazję ćwiczyć już w wielu butach treningowych różnych marek. Kupując buty sportowe przede wszystkim wybieram te, które są przeznaczone do ćwiczeń fitness. Doskonale wiem, jak ważne jest, aby trenować w odpowiednim obuwiu, ponieważ cały ciężar ciała spoczywa na stopach. Jeżeli o to nie zadbamy trening może przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego kupując buty sportowe, sprawdzam przede wszystkim ich walory techniczne, a nie sam wygląd.

Reebok CrossFit Nano 7: buty do zadań specjalnych

Reebok CrossFit Nano 7 to obuwie przeznaczone do wyjątkowo intensywnych treningów. Dlaczego? Wszystko za sprawą wykorzystania najnowszych technologii, dzięki którym stopa lepiej pracuję, możemy generować większą moc, a co za tym idzie osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Reebok CrossFit Nano 7: dopasowanie

Choć na pierwszy rzut oka możesz tego nie zauważyć to przód buta jest skonstruowany ze specjalnej powierzchni powerlaunch toe box. Dzięki niej stopa lepiej się układa i możemy generować większą moc wychodząc ruchem z przedniej części stopy. Osoby trenujące crossfit doskonale wiedzą, jak duży nacisk podczas ćwiczeń jest skierowany właśnie na palce. 

Reebok CrossFit Nano 7Reebok CrossFit Nano 7 http://www.reebok.pl/

Reebok CrossFit Nano 7: trwałość

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam but wykonany z siateczki myślałam, że jest to tylko kolejny projekt, który ma nadać obuwiu designerski wygląd. Tymczasem okazało się, że skonstruowane z nanoweave czyli przewiewnego materiału pozwalają obuwiu przetrwać w najtrudniejszych warunkach. Nie musisz ich oszczędzać na treningu!

Reebok CrossFit Nano 7: stabilizacja

Odpowiednie usztywnienie w pięcie i przyczepna podeszwa to jedne z kluczowych właściwości obuwia, które sprawiają, że nasza stopa właściwie pracuje podczas ćwiczeń minimalizując ryzyko wystąpienia kontuzji. Specjalne wzmocnienie na pięcie TPU i elastyczna gumowa podeszwa dostosowują się do wykonywanych ruchów i pracują razem ze stopą, nie tylko ją stabilizując, ale i utrzymując równowagę ciała.

Reebok CrossFit Nano 7: podsumowanie

Obuwie sportowe to jeden z kluczowych elementów, które mają wpływ na jakość naszego treningu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby kupując buty kierować się nie tylko ich wyglądem zewnętrznym, ale dokładnie sprawdzić ich funkcjonalność. 

Reebok CrossFit Nano 7 świetnie sprawdziły się podczas treningu wytrzymałościowego, gdy wykorzystałam do pracy duże ciężary. Dzięki zastosowaniu nowych technologii mogłam trenować bez obaw o powstanie kontuzji. Niezależnie czy jesteś fanką crossfitu czy tradycyjnych zajęć wzmacniających obuwie z pewnością przypadnie ci do gustu. Dla kobiet również ważna informacja, że możemy je dostać aż w siedmiu wariantach kolorystycznych.

Koszt butów sportowych Reebok CrossFit Nano 7 ok. 540 zł

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.