Barre Beat. Zaskakujące połączenie baletu z fitnessem to prawdziwy hit

Barre Beat to połączenie baletu i fitnessu uwielbiane przez znane gwiazdy i topowe modelki. Trening przeznaczony głównie dla kobiet, które marzą o smukłej sylwetce z delikatnie zarysowaną linią mięśni. Postanowiłam sprawdzić, jak wyglądają zajęcia, dlatego udałam się do studia Yoga Beat, gdzie Karolina Król prowadzi autorski trening Barre Beat.

Barre Beat to funkcjonalny trening całego ciała, łączący elementy baletu z fitnessem. Podczas zajęć wykonywane są ćwiczenia przy drążku baletowym (podstawowe elementy tańca klasycznego) oraz na macie (wzmacniające mięśnie, poprawiające wytrzymałość i elastyczność ciała). Trening pomaga ujędrnić i wysmuklić ciało bez użycia dodatkowego ciężaru.

POZNAJ: najlepsze ramiona Hollywood

Barre Beat: trenuj jak modelka 

Barre Beat jest inspirowany treningami modelek Victoria's Secret. Każde z wykonywanych ćwiczeń jest dostosowane do poziomu grupy. Jak twierdzi instruktorka Karolina Król: "Staram się patrzeć bardzo indywidualnie na każdego i podpowiadać jak powinien wykonywać dane ćwiczenie, żeby dało jak najlepsze efekty. Nie ma się czego obawiać. Zajęcia są skierowane do wszystkich, nawet tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z tańcem."  

Karolina KrólKarolina Król fot. Ania Powałowska

Trening przy drążku uczy prawidłowej postawy ciała oraz tego, jak poruszać z gracją i wdziękiem, by jeszcze bardziej czuć się kobieco. Ćwiczenia na macie nastawione są głównie na wzmocnienie mięśni, poprawę ich wytrzymałości i uelastycznieniu ciała. Jednak najważniejsza jest satysfakcja z wykonanego treningu i chęć zrobienia go ponownie!

ZOBACZ: 5 prostych ćwiczeń, które możesz zrobić przy biurku

Barre Beat: ćwiczenia przy drążku pozwolą schudnąć  

Zastanawiasz się czy zajęcia Barre Beat pozwolą schudnąć? "Ćwiczenia wykonywane na zajęciach przede wszystkim wpływają na wyrzeźbienie mięśni i ich wydłużenie.Jednak przy każdej aktywności fizycznej jesteśmy w stanie spalić zbędną tkankę tłuszczową. To, co mogę obiecać to to, że każdy z pewnością poczuje swoje mięśnie podczas treningu, a także po nim", opowiada Karolina Król.  

Ćwiczenia przy drążku: poczuj energetyczną muzykę 

Jak twierdzi trenerka: "To co odróżnia Barre Beat od zajęć, których jest dużo na rynku, to przede wszystkim muzyka. Ćwiczenia wykonywane są do konkretnej muzyki, którą specjalnie przygotowuję. Na zajęciach uczymy się słuchać muzyki, a nie tylko ją słyszeć. Robię wszystko, aby każdy poczuł magię tych zajęć, a następnie wyszedł z treningu zadowolony i z ogromną satysfakcją." 

Karolina KrólKarolina Król https://www.facebook.com/yogabeatwarszawa/

Pomimo tego, że dotychczas nigdy nie ćwiczyłam przy drążku i nie uczestniczyłam w zajęciach baletu trening Barre Beat bardzo przypadł mi do gustu. Wykonywane ćwiczenia pozwoliły mi uruchomić do pracy mięśnie głębokie, które dały o sobie znać w kolejnych dniach w postaci zakwasów. Co więcej, wykonywane ćwiczenia, których nie robimy na tradycyjnych treningach pozwalają nauczyć się lepszej koordynacji. 

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.