Ten urodowy trend ma wielu zwolenników. Czy rzeczywiście daje spektakularne efekty?

Szczotkowanie skóry na sucho ma wielu zwolenników, ale nie brakuje też osób sceptycznie nastawionych do tego typu zabiegów.

Złuszczanie martwego naskórka, redukcja obrzęków, a także naturalny efekt rozświetlonej cery to główne korzyści płynące z masażu twarzy szczotką. Jednakże tak, jak w przypadku każdego innego zabiegu kosmetycznego, należy zachować rozsądek i zastosować się do przeciwwskazań i porad specjalistów.

Szczotkowanie przynosi najlepsze efekty, jeśli wykonuje się je raz lub maksymalnie dwa razy w tygodniu. Jego zwiększona częstotliwość nie przyniesie wcale lepszych rezultatów, a może tylko zaszkodzić naszej cerze. 

Szczotkowanie twarzySzczotkowanie twarzy Shutterstock

Tego typu masaż nie jest zarezerwowany wyłącznie dla twarzy. Szczotkować można całe ciało. Pobudza się w ten sposób krążenie krwi, poprawia koloryt skóry, a także pozwala na oczyszczenie jej z toksycznych substancji. 

W odróżnieniu od skóry twarzy, ciało można szczotkować praktycznie codziennie. Regularne złuszczanie martwego naskórka i pobudzanie do pracy kanałów limfatycznych sprzyja rozprawieniu się ze znienawidzonym cellulitem. 

Szczotkowanie skórySzczotkowanie skóry www.femina.in

Przy zakupie szczotki, najlepiej wybrać tę z włosia naturalnego. Najrozsądniej zakupić dwie: jedną do twarzy - nieco łagodniejszą - oraz drugą do ciała - szorstką, ale nie tak, aby masaż sprawiał nam ból i powodował widoczne zadrapania. 

Ważne, aby skóra podczas szczotkowania była zupełnie sucha. Wykonując masaż, nie używamy żadnych balsamów, olejków, czy też żeli myjących. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku pierwszych tygodniach. Zatem, do dzieła!

WIĘCEJ PODOBNYCH TRENDÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.