Po 10 tygodniach od porodu wygląda świetnie, a w dodatku motywuje innych: "Każdy zmaga się ze złą samooceną"

Katie H. Willcox pięć lat temu zapoczątkowała projekt "Healthy is the New Skinny", aby za pomocą mediów społecznościowym rozprawić się z niezdrowymi stereotypami. Trzy miesiące temu urodziła córeczkę i dalej inspiruje kobiety do zmian swoich poglądów.

Cały projekt Katie jest wyjściem naprzeciw stereotypom, że modelki muszą być wychudzone i pozbawione krągłości. Amerykanka apeluje, aby przede wszystkim dążyć do zdrowia, a nie do określonego rozmiaru ubrań. 

 

Pod koniec stycznia ukaże się debiutancka książka Katie. Jest to poradnik, który ma pomóc nauczyć czytelników samooakceptacji.

 

Trzy miesiące temu, Katie i jej mąż Bradfort przywitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Kobieta wróciła już do lekkich ćwiczeń, a także trzyma się diety, ale bywają dni, w których jest bardzo niezadowolona ze swojego ciała. Z tej okazji umieściła na swoim Instagramie motywujący wpis.

 

Katie opisała swoje przygnębienie spowodowane własnym wyglądem, ale opowiedziała także, jak sobie z tym poradziła. "Musiałam sobie przypomnieć, czego dokonało moje ciało niespełna 2 i pół miesiąca temu, (...) więc zamiast tkwić w okropnym humorze i gadać o tym Bradfortowi, zrozumiałam, że muszę zmienić swój zły obraz samej siebie". Postanowiła skonfrontować to, jak się czuje oraz to, jak wygląda. Jako młoda mama i kochana żona czuje się wspaniale, zatem szybko rozprawiła się z czarnymi myślami.

 

"Każdy boryka się z niską samooceną, ale sedno tkwi w tym, jak reagujesz na te przemyślenia i odczucia" - pisze Katie.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Więcej o: