Ćwiczenia na talię - proste sposoby na smukłą sylwetkę

Jednym z podstawowych wyznaczników kobiecego piękna jest talia osy. Ażeby ładnie wysmuklić sylwetkę i uzyskać wymarzoną talię osy wystarczy zdrowo się odżywiać i w odpowiedni sposób ćwiczyć.

Talia osy – ideał piękna

Ładnie zaznaczona talia potrafi dodać kobiecie wdzięku. Brak talii osy czasem wynika z niewłaściwej postawy. Wystarczy, by kobieta się wyprostowała, ściągnęła łopatki, wypięła piersi i wciągnęła brzuch, by móc się nią pochwalić. Co istotne, mięśnie brzucha są tak przystosowane, iż po długotrwałym i częstym napinaniu pozostają napięte – nawet kiedy nie jesteśmy tego świadome. Oznacza to, że im częściej i dłużej będziesz je napinać, tym większa jest szansa, że pozostaną napięte – a to sprawia, że wizualnie brzuch staje się mniejszy, a talia atrakcyjniejsza. Tak naprawdę wciąganie brzucha to najbardziej podstawowe ćwiczenie, które pozwala ćwiczyć jego mięśnie. Ale jest i mnóstwo innych, które warto znać!

Ćwiczenia na talię – porady

Szczupła talia to marzenie każdej kobiety – jak to jednak z ćwiczeniami bywa, najważniejsza jest systematyczność. Oznacza to, że by uzyskać oczekiwane rezultaty, należy przede wszystkim ćwiczyć regularnie, przynajmniej 3 razy w tygodniu. Wówczas mięśnie mają czas odpocząć i zregenerować się, jednak przy tym podejmują istotny wysiłek. Im bardziej siedzący tryb życia się prowadzi, tym ćwiczeń powinno być więcej – podobny tryb życia predestynuje bowiem do odkładania się tłuszczu na brzuchu.
Już po pierwszych kilku tygodniach (nawet 2 lub 3) zauważysz pewne rezultaty. Istotne jest jednak dostosowanie również odpowiedniej diety. Nie znaczy to wcale, że trzeba się głodzić! Ale warto zrezygnować z zajadania się słodyczami i tłustymi potrawami, a zamiast tego spożywać białko, konieczne do budowy mięśni, jak również jeść wiele owoców i warzyw, by czuć się lekko i zdrowo! Wówczas mamy większą chęć do ćwiczeń! Dietetycy radzą, by nie zapominać o piciu odpowiedniej ilości wody mineralnej, jak również o spożywaniu termogeników, czyli takich pokarmów, które spalają tłuszcz podnosząc temperaturę ciała. Oczywiście, nie jest to wzrost który mógłby zagrażać zdrowiu – nawet tego nie czujemy, bowiem jednym z termogeników jest na przykład czerwona papryka. Spalacze tłuszczu przyspieszają przemianę materii, a jeśli w dodatku trenujemy i odpowiednio się odżywiamy, do wytwarzania energii ku temu potrzebnej wykorzystują zapasy tkanki tłuszczowej, zgromadzone w ciele. Do podobnych pokarmów należy też między innymi zielona herbata i kawa (zarówno czarna, jak i zielona), a także wiele przypraw – w tym pieprz cayenne, kurkuma oraz imbir.

Najlepsze ćwiczenia na talię

Ćwiczenia na talię osy są naprawdę przeróżne – od tych najprostszych, po te bardziej skomplikowane, będące częścią większej całości, jak na przykład treningu cardio. Jeśli ktoś jednak nie ćwiczy regularnie, albo też miał dłuższą przerwę w treningu, powinien zacząć od najprostszych ćwiczeń. Jakich?

Oto kilka propozycji:

1. Nożyce: To niezbyt lubiane ćwiczenie, jednak bardzo skuteczne. Warto wykonywać je seriami, po 10-20 ruchów w każdej serii. Nożyce mogą być pionowe lub poziome. Najlepiej jak najbardziej je różnicować, żeby aktywizować do pracy różne partie mięśni.

2. Brzuszki: Kolejne, niezwykle popularne ćwiczenie modelujące talię to brzuszki. Mogą być tradycyjne, ale można również ćwiczyć z ciężarkami. Wówczas przekładamy ciężarek raz pod jednym, raz pod drugim kolanem, uginając nogi i kolejno je unosząc.

3. Unoszenie nóg: Istnieją 2 warianty tego ćwiczenia – albo leżąc unosimy nogi proste i złączone, starając się je podnieść jak najwyżej, albo też leżąc i opierając się na łokciach unosimy kolejno nogi ugięte w kolanie, przyciągając je ile się da do klatki piersiowej. 

4. Hula-hop: To jedno z najprostszych i najskuteczniejszych ćwiczeń, jakie można wykonywać w domu – nawet oglądając ulubiony serial. Kręcenie hula-hopem ładnie modeluje talię.

5. Taniec: Ogólnie rzecz biorąc taniec to ruch, a ruch to przecież zdrowie! Ale niektóre tańce są wyjątkowo skuteczne w ładnym rzeźbieniu talii. To przede wszystkim taniec brzucha (belly dance) oraz tańce latynoamerykańskie.

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.