"FitRewolucja w 4 krokach. Trening, dieta, moda, relaks": Katarzyna Dziurska zdradza 10 haseł motywacyjnych, które sprawią, że nie opuścisz treningu

Zdarza ci się, że nie masz ochoty na ćwiczenia? Specjalnie dla ciebie mamy 10 haseł motywacyjnych od naszej ekspertki i jednej z autorek poradnika "FitRewolucja w 4 krokach. Trening, dieta, moda, relaks" Katarzyny Dziurskiej, dzięki którym nie opuścisz żadnego treningu!

----------KUP poradnik "FitRewolucja w 4 krokach" TUTAJ----------

1. Bez pasji nie masz energii... a bez energii nie masz nic!

Budzisz się i już jesteś zmęczona? Twoje łóżko cię przyciąga i nie daje wstać? Znasz to uczucie? Jeśli nie weźmiesz się w garść i nie dołożysz wszystkich starań, żeby wprowadzić parę nowych elementów do swojego planu dnia, to nic się nie zmieni! Działaj!

2. Dziś zrób to, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, czego inni pragną.

Nawet jeżeli nie masz sił na trening, nie warto poddawać się lenistwu. Tylko wytrwałość gwarantuje wykształcenie nawyku, dobre samopoczucie i świadomość, że nasze życie jest uporządkowane. Regularny trening to dobry sposób na wiecznych bałaganiarzy, zapominalskich i leni! Zobaczysz - zacznij ćwiczyć, a twoje życie będzie lepsze!

3. Wyobraź sobie siebie za kilka dni, miesięcy, lat... Zastanów się, kim chcesz być i co osiągnąć, spójrz na to wszystko okiem optymisty i każdego dnia rób tak, aby być bliżej swojego celu!

Zaczynasz ćwiczyć, wprowadzasz zdrowe zmiany do swojej diety i. codziennie patrzysz w lustro i czekasz aż kilogramy zaczną znikać? W jeden dzień nic się nie zmieni. Tylko praca, dzień po dniu, z czasem pozwoli nam osiągnąć upragniony efekt. Żeby nie rezygnować wizualizuj sobie siebie za jakiś czas, uśmiechnij się i powiedz: "uda mi się". To pomaga!

4. Postępuj w zgodzie ze sobą i nie staraj się sprostać cudzym oczekiwaniom - to Twoje życie, więc kieruj nim tak, abyś była szczęśliwa i dumna z siebie każdego dnia!

Gdy zaczniesz porównywać się z innymi stracisz swój naturalny potencjał. Nigdy nie rób czegoś przeciwko sobie, dla kogoś lub czegoś, to Twoje życie i to Ty w nim żyjesz, więc kieruj nim tak, abyś był szczęśliwy i dumny z siebie każdego dnia!

5. Znajdź w sobie siłę i motywację, złap ją i nie pozwól odejść.

Nikt nie zrobi niczego za ciebie. Dopóki sama nie znajdziesz motywacji w sobie, która nie pozowali ci przestać iść do przodu, nie wytrwasz w swoim postanowieniu.

'Fitness stał się moim stylem bycia, nie obowiązkiem, ani łatką nadaną mi w social mediach' - mówi trenerka. 'To jest mój wybór, moje życie i kieruje nim jak chce. Kocham to, co robię, przynosi mi to mnóstwo satysfakcji, bo wiem, że moja praca motywuje innych i z tego jestem najbardziej dumna'. "Fitness stał się moim stylem bycia, nie obowiązkiem, ani łatką nadaną mi w social mediach" - mówi trenerka. "To jest mój wybór, moje życie i kieruje nim jak chce. Kocham to, co robię, przynosi mi to mnóstwo satysfakcji, bo wiem, że moja praca motywuje innych i z tego jestem najbardziej dumna".  Daniel Koper Daniel Koper

6. Nieważne, jak postrzegają nas inni. Nie ma nic bardziej kobiecego niż zdrowe, jędrne i umięśnione ciało.

Jestem Kobietą, podnoszę ciężary, kocham to, co robię, nie wstydzę się swojego ciała. Ktoś może zarzucić mi brak kobiecości, ja wtedy daje z siebie jeszcze więcej na treningu, bo uważam, że podnoszenie ciężarów jest sexy i nie odbiera mi kobiecego wdzięku.

7. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień. Dzielmy się więc serdecznością i traktujmy innych, tak jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Dobro wraca. Pamiętaj o tym. Traktuj innych z szacunkiem, respektuj odmienność, ucz się od tych, których uważasz za autorytet. Nie zazdrość. Bądź wdzięczna za to, co przynosi los.

8. Tylko Ty decydujesz, jak wygląda Twoje ciało, Twoja praca, Twoje zaangażowanie, Twój sukces.

Sami odpowiadamy za nasze życie. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za podejmowane decyzje, sukcesy czy porażki. To mocne słowa - ich świadomość może przestraszyć, ale z drugiej strony czy nie jest to również wyzwalające? Każdy jest kowalem swojego losu.

.. Daniel Koper Daniel Koper

9. Twoje ciało potrafi wszystko. Pod warunkiem, że przekonasz do tego swój umysł.

Największym przeciwnikiem w walce o zdrowy i aktywny tryb życia jest nasz umysł. Ciało potrafi wiele znieść, ale jeżeli nie czujemy potrzeby zmiany, nie jesteśmy w stanie nic osiągnąć.

10. W życiu trzeba walczyć ze swoimi słabościami, stawiać sobie cele i je realizować.

Nie spoczywaj na laurach. Nawet jeśli nowy, zdrowy tryb życia to plan, na który jesteś zdecydowana, to i tak na Twojej drodze pojawi się wiele przeszkód. Nie rezygnuj! Pamiętaj, w jakim punkcie zaczęłaś. Zawsze stawiaj sobie nowe cele - to gwarantuje nieustanny rozwój.

.. Daniel Koper Daniel Koper

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.