10 zasad do pozbycia się kompleksów. Nasza redaktorka pokazuje, jak zrobić idealne zdjęcie

Przeglądasz zdjęcia dziewczyn na Instagramie i wciąż nie możesz wyjść z podziwu ich nienagannych sylwetek? Niepotrzebnie. Zdaje się, że "sukcesem" jest odpowiednie pozowanie do zdjęć. A idealne ciało to jedynie złudzenie, które wprowadza was w niepotrzebne kompleksy.

Nasza redaktorka Marlena podjęła się niecodziennego wyzwania. Bez problemów podała 10 zasad, które sprawią, że twoje zdjęcie będzie takie, jak te, które wstawiają trenerki i znane dziewczyny z Instagrama.

 

1. Idealne światło

Robiąc zdjęcie, powinnaś znaleźć miejsce, które jest dobrze oświetlone. Oświetlona przestań sprawia, że fotka jest lepszej jakości, a sylwetka wówczas zyskuje na atrakcyjności. Źródło światła zawsze powinno znajdować się z przodu. Nigdy nie rób zdjęć w stronę światła!

2. Zadbaj o porządek

Pamiętaj, że oprócz tego, że ty znajdujesz się w obiektywie, to widać również wszystko to, co jest dookoła ciebie. Bardzo często uporządkowane i estetyczne otoczenie podkreśla wyjątkowość zdjęcia. Zadbaj o to, żeby nie było bałaganu, który odwróci od ciebie uwagę. To ty jesteś najważniejsza!

 

3. Stylizacja

Idealne zdjęcie to także kwestia twojego ubioru. Postaraj się, żeby ubrania, które masz na sobie pasowały do siebie. Miej na uwadze swoją sylwetkę! Podkreślaj atuty. Poprzeglądaj strony projektantów, zajrzyj do sieciówek i obserwuj trendy modowe. Mając oryginalną i schludną stylizację jeszcze bardziej wzbudzasz zainteresowanie swoją osobą.

4. Co z biustem?

Nie martw się! Jeśli masz mały biust, załóż stanik z usztywnieniem, ładnie uwypukli klatkę piersiową i zrównoważy proporcje. Najważniejsze jest to, żebyś zaakceptowała siebie w całości i potrafiła zamienić swoje kompleksy w atut, który pozazdrości ci niejedna modelka.

 

5. Rozpuść włosy 

Nie skupiaj się zbyt bardzo na fryzurze. Rozpuszczone włosy, nawet lekko nieuporządkowane, pokazują, że jesteś naturalna. Włosy, które nie są spięte, idealnie wysmuklą twoją twarz.

6. Co z talią?

Jednym z najlepszych wyjść jest pokazanie seksownej pozycji, która będzie niezwykle kobieca. Skręć talię i uwidocznij swoją pupę.

 

7. Ramiona

Podnieś ramiona i staraj się zbliżyć do siebie - wtedy góra ciała wydaje się szczuplejsza, a ramiona i obojczyki są ładnie podkreślone.

8. Nie łącz nóg!

Nie stój na baczność! Nie jesteś w wojsku, ani na żadnej oficjalnej imprezie. Poczuj wiatr we włosach i niech poniesie cię pozytywna energia. Jedną nogę wysuń do przodu i stań na palcach. Wtedy twoja sylwetka wydaje się jeszcze bardziej wysmuklona i atrakcyjna.

 

9. A co z rękami?

Spokojnie możesz oprzeć je na biodrach. Wydajesz się wtedy pewniejsza siebie!

10. Brodę przybliż do klatki piersiowej i uśmiechnij się!

Nie zapomnij o twarzy. Dumnie wysuń głowę i uśmiechnij się. Emanujesz wtedy pozytywną energią, którą możesz dzielić się ze swoimi obserwatorami.

Tych 10 kroków zapewni ci idealne zdjęcie - gwarantujemy.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.