Ten rodzaj treningu wraca do łask! Podkręca metabolizm, poprawia nastrój i jest bezpieczny!

O jakim treningu mowa? Chodzi o pilates, czyli trening całego ciała, w skład którego wchodzi ponad 500 ćwiczeń inspirowanych jogą, baletem i treningiem siłowym. Ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. System ten jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała!

Ćwiczenia zostały opracowane w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez Josepha Pilatesa, aby umożliwić kontuzjowanym sportowcom oraz tancerzom bezpieczny powrót do treningów i zachowanie kondycji. Od tego momentu metoda Pilatesa została zaadoptowana do użytku dla całego społeczeństwa.

Charakterystyczny dla tej metody jest także fakt, że nie skupia się tylko na mięśniach dużych i mocnych, ale wzmacnia też te małe i słabe, o istnieniu których często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie zaczniemy ćwiczyć.

Wiele osób zapomina o mięśniach głębokich, które poprawiają nie tylko wygląd naszego brzucha, ale także postawę. Koncentrujemy się na tym, co widać gołym okiem, bo zależy nam na szybkich efektach, a zapominamy o bardzo ważnych sprawach - pilates rozwiązuje ten problem.

Zalety treningu:

* Jest bezpieczny.

* Podkręca metabolizm.

* Poprawia nastrój.

Pilates jest najlepszy dla osób:

* dbających o linię
* mało aktywnych
* cierpiących na bóle stawów i kręgosłupa
* zestresowanych

TRENING

 

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Więcej o: