Burpees. SOLIDNY WYCISK, który zapewni ci płaski brzuch, smukłe uda i spali tłuszcz!

Burpees nie należy do najprostszych ćwiczeń, jednak daje niesamowite efekty: płaski brzuch, silne ramiona, smukłe uda, jędrne pośladki. To także doskonały trening kardio, podczas którego możemy spalić około 100 kalorii w ciągu 10 minut! Chcesz zobaczyć takie efekty? Jest jeden warunek - regularność i prawidłowa technika wykonywania ćwiczenia.

Jak zrobić burpees?

.. .

 

 

Jakie efekty daje wykonywanie tego ćwiczenia?

1. szybkie spalanie tkanki tłuszczowej

Burpees łączą w sobie cechy treningu siłowego i kardio. Co to oznacza? Skuteczniej pobudzają organizm do spalania tkanki tłuszczowej niż ćwiczenia siłowe i kondycyjne wykonywane oddzielnie. W ciągu 10 minut wykonywania burpees możesz spalić około 100 kalorii, czyli więcej niż np. na rowerze!

2. podkręcenie metabolizmu
10 szybkich powtórzeń burpees pozwala na takie samo podkręcenie metabolizmu jak 30-sekundowy sprint! Pamiętaj, że metabolizm wpływa na przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej (która spala się także po treningu!).

3. płaski brzuch
Przy tym ćwiczeniu intensywnie pracują mięśnie brzucha, szczególnie w trakcie robienia planku i pompki. Staraj się trzymać cały czas napięty brzuch podczas wykonywania ćwiczenia, a stracisz klika centymetrów w talii!

4. silne ramiona
Burpees doskonale kształtują mięśnie rąk. Zyskasz też siłę w rękach i delikatnie zarysowane bicepsy.

5. smukłe nogi
Zarówno przysiad, plank, pompka jak i wyskok bardzo mocno aktywizują pracę nóg, co pomaga je wysmuklić, ujędrnić uda i nadać piękny kształt łydkom.

6. jędrne pośladki
 Mięśnie pośladkowe pracują praktycznie cały czas, podczas wykonywania burpees, więc nic dziwnego, że przy regularnych treningach zyskasz jędrną pupę! 

7. żelazna kondycja
Ten ekstremalny wysiłek wzmacnia serce, poprawia funkcjonowanie układu krążenia i pozwala wydajniej transportować tlen do wszystkich tkanek. Dzięki temu rzadziej odczuwamy zmęczenie i mamy dużo energii.

8. mocne, proste plecy
Burpees to ćwiczenie aktywizujące do pracy mięśnie głębokie, które odpowiadają za trzymanie prawidłowej postawy. Dodatkowo wzmacnia cały gorset mięśni przykręgosłupowych, od których zależy kondycja naszego kręgosłupa.

9. siła i wytrzymałość
To ćwiczenie zwiększa naszą ogólną siłę oraz wytrzymałość.

10. zwinność i lepsza koordynacja ruchowa
Burpees składa się z wielu elementów - przysiad, plank, pompka, dlatego wpływa na poprawę koordynacji, zwinności i równowagi.

 
 
 

WIĘCEJ PODOBNYCH PORAD ZNAJDZIESZ - TUTAJ .
 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.