Russian Twist. Ćwiczenie płaski brzuch. Spala oponkę! [INSTRUKCJA]

Marzysz o płaskim brzuchu, braku wystających boczków i zarysowanych mięśniach? W takim razie ćwiczenie Russian Twist jest dla ciebie! Sprawdź, jak je poprawnie wykonać i jakie przynosi efekty! :)

To ćwiczenie bardzo mocno działa na brzuch, a dokładniej na mięśnie proste i skośne naszego brzucha.

Najlepiej wykonywać to ćwiczenie z uniesionymi nogami, jednak jeżeli taka opcja będzie dla ciebie zbyt trudna, możesz je wykonać z nogami umieszczonymi na ziemi. 

.. maltapersonaltraining.com

Jak je wykonać?

Trzymaj piłkę w obu rękach i usiądź z nogami lekko zgiętymi, stopy złączone razem. Unieś stopy nad ziemie i skręć tułów, obniżając piłkę do ziemi. Powróć do pozycji początkowej i zrób to samo powtórzenie na drugą stronę. Wykonuj to ćwiczenie w 3 seriach po 10 powtórzeń na każdą stronę. 

.. livingwelluf.wordpress.com

Jakie daje efekty?

1. Wzmacnia mięśnie proste brzucha
Russian twist to tak naprawdę jeden z rodzajów brzuszka. Dlatego, pomaga wzmocnić mięśnie proste brzucha. Jest jednak skuteczniejszy, ponieważ wymaga ciągłego napięcia mięśni w okolicach pasa.

2. Wzmacnia mięśnie skośne brzucha
To ćwiczenie angażuje do pracy nie tylko mięśnie proste, lecz także skośne i poprzeczne. Dzięki temu ćwiczenie to jest maksymalnie skuteczne w spalaniu tkanki tłuszczowej!

3. Spala tłuszcz z brzucha
Jeżeli zależy ci na pozbyciu się oponki, russian twist jest dla ciebie. Jeśli regularnie będziesz wykonywać russian twist w odpowiednim tempie i z odpowiednim obciążeniem, po kilku tygodniach możesz stracić w pasie kilka centymetrów!

4. Pozwala wyrzeźbić sześciopak
Nie masz problemu z nadmiarem tkanki tłuszczowej? W takim razie russian twist pomoże ci wyrzeźbić sześciopak. Przy tym ćwiczeniu pracują wszystkie rodzaje mięśni brzucha, a intensywność wysiłku jest bardzo duża, nawet jeśli używamy niewielkiego obciążenia.

 5. Wysmukla talię
Russian twist to idealne ćwiczenie dla tych kobiet, które marzą o talii osy! Systematyczne wykonywanie tego ćwiczenia pozwala skutecznie spalić niechcianą oponkę oraz wzmocnić mięśnie skośne brzucha, które odpowiadają za wygląd talii.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Agora SA