Jak trenować w czasie upałów? [4 WAŻNE ZASADY]

Niestety wysokie temperatury i duże upały nie sprzyjają aktywności fizycznej. Jak trenować, by wytrwać i nie zrobić sobie krzywdy? Skorzystajcie z naszych cennych porad!

Pamiętaj o tym, by nie forsować swojego organizmu i nie trenować za wszelką cenę! Każda osoba, która uprawia sport w czasie upałów powinna zachować ostrożność. Niewłaściwe podejście może doprowadzić na przykład do problemów z sercem!

4 ZASADY, JAK TRENOWAĆ W CZASIE UPAŁÓW

1. Uzupełniaj płyny

To podstawowa zasada. Bardzo łatwo doprowadzić do odwodnienia organizmu. Przeciętny człowiek powinien wypijać w ciągu doby minimalnie od 2 do 2,5 litra wody. W okresie wysokich temperatur i podczas wysiłku fizycznego, powinniśmy jednak wypijać więcej. Pamiętaj, by zabrać ze sobą na trening dużą butelkę wody i popijać ją często, małymi łykami. Po treningu warto sięgnąć po napój izotoniczny, który uzupełni niedobory elektrolitów.

2. Wybieraj przewiewne ubrania i zakładaj nakrycie głowy

Przed wyjściem z domu pamiętaj o: założeniu przewiewnego okrycia głowy i oddychającej odzieży. Dzięki temu twoje ciało będzie miało dostęp do powietrza i możliwość lepszego ochłodzenia się poprzez wydzielanie potu.

3. Używaj kremu z filtrem

To bardzo ważne, by chronić skórę przed słońcem! Krem z filtrem zabezpieczy ją przed poparzeniem słonecznym, które może się przytrafić w czasie treningu.

4. Trenuj wieczorem

Pamiętaj, że latem najlepiej trenować, gdy słońce już nie będzie mocno operowało. Gdy zacznie zachodzić za horyzont, spokojnie możesz iść poćwiczyć. Jeśli zazwyczaj trenowałaś rano, nic się nie stanie, jeśli przełożysz trening na godziny późniejsze. Skorzysta na tym twoje zdrowie!

WIĘCEJ PODOBNYCH PORAD ZNAJDZIESZ  TUTAJ .