Jeżeli robisz TE rzeczy, to nic dziwnego, że nie możesz schudnąć!

Pilnujesz diety, starasz się jeść zdrowo, a zbędne kilogramy ani drgną? Możliwe, że popełniasz właśnie TE błędy, które sprawiają, że nie możesz schudnąć.

1. Sięgasz po dietetyczne napoje gazowane

Wydaje ci się, że nie szkodzą, bo praktycznie nie mają kalorii? Jesteś w błędzie! Pite regularnie źle wpływają na nasz organizm - wywołują uczucie pełności i mogą doprowadzić do uzależnienia od... słodzików! Z kolei słodziki sprawiają, że masz jeszcze większą ochotę sięgnąć po prawdziwy cukier...

2. Nie zjadasz kolacji

Błędem jest jedzenie do godziny 18. Wszystko zależy od tego, o której godzinie chodzisz spać. Jeżeli kładziesz się o północy, śmiało kolację możesz zjeść o 21! Rezygnując z kolacji sprawiasz, że zwalnia twój metabolizm, a organizm zaczyna odkładać tłuszcza na zapas.

3. Wykluczyłaś z diety tłuszcz

Nawet na diecie tłuszcz jest niezbędny! Żeby schudnąć, w twoim codziennym menu musi znaleźć się każdy element obecny w piramidzie żywienia. Zamiast rezygnować całkowicie z jedzenia tłuszczów, staraj się wybierać te zdrowe! Oliwa z oliwek czy olej rzepakowy, w rozsądnych ilościach, z całą pewnością ci nie zaszkodzą!

4. Pożegnałaś się z węglowodanami

Jeśli zależy ci na utracie wagi, musisz dostarczać organizmowi energię, której najwięcej znajduje się właśnie w węglowodanach. Pamiętaj o tym, by wybierać te złożone: razowy chleb, pełnoziarnisty makaron, brązowy ryż, kasze.

5. Jesz zbyt małe śniadanie

Nigdy nie opuszczaj śniadania i staraj się, by było one zdrowe i pożywne! Pamiętaj, że to ono zapewnia ci energię niezbędną na resztę dnia. Śniadanie pomaga utrzymać zdrowie i figurę!

6. Pijesz za mało wody

Woda oczyszcza organizm, zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie i napędza nasz metabolizm! Wypijaj minimum 2 litry czystej wody dziennie, a zyskasz gładką i promienną cerę, i wspomożesz odchudzanie!

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .