Przesadziłaś z ćwiczeniami? 4 skuteczne sposoby na zakwasy!

Te 4 metody pomogą ci złagodzić dokuczliwe zakwasy. Jeżeli przesadziłaś z treningiem postaw na relaks i regenerację!

www.rodzinazdrowia.pl

1. Weź gorącą kąpiel

Zmagasz się z zakwasami? Gorąca kąpiel może okazać się pomocna. Ból niestety całkowicie nie zniknie, ale w czasie kąpieli powinien zostać nieco złagodzony. Jeżeli wolisz prysznic, warto wykonać masaż wodny, polegający na opłukiwaniu ciała raz ciepłą, raz zimną wodą. Powinnaś odczuć ulgę.

2. Postaw na ćwiczenia rozciągające nóg

Trenuj mądrze, a zakwasy nie będą ci straszne! Przede wszystkim, pamiętaj o tym, by nie pomijać rozgrzewki. Ma ona duże znaczenie dla twojego organizmu, ponieważ przygotowuje twoje ciało na wysiłek fizyczny. Poza tym, w twoich treningach powinno się również znaleźć miejsce na ćwiczenia rozciągające poszczególnych partii ciała.

3. Maść na zakwasy

W aptekach dostępna jest specjalna maść na zakwasy. Preparaty tego rodzaju mają najczęściej działanie rozgrzewające. Pamiętaj, by stosować ją wyłącznie zgodnie z ulotką.

4. Idź na basen

Doskwierające zakwasy to sygnał, by zmniejszyć intensywność treningów.  Dla twojego organizmu niezbędny jest odpoczynek. Wybierz się na basen, gdyż pływanie jest świetnym ćwiczeniem ogólnorozwojowym i doskonale relaksuje.

WIĘCEJ PODOBNYCH PORAD ZNAJDZIESZ  TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.