Spal więcej kalorii na bieżni! Oto 4 niezawodne sposoby

Zdarza ci się korzystać z bieżni, gdy jesteś na siłowni? Lubisz po niej maszerować i biegać, bo to świetne ćwiczenie kardio. Czy osiągasz zadowalające efekty? Zobacz zatem jak uczynić czas spędzony na bieżni bardziej efektywnym.

1. Przyspiesz tempo

Jeżeli przez 40 minut będziesz maszerować po bieżni w tym samym tempie, możesz nie osiągnąć wymarzonych rezultatów. Dla najbardziej efektywnego treningu powinnaś rozpocząć ćwiczenia wolnym marszem i stopniowo zwiększać prędkość, tak by zacząć biec przez około minutę i następnie znowu zwolnić. Powtórz to kilka razy, tak by trening trwał około 20 minut.

2. Zmieniaj pochylenie bieżni

Jeżeli nie czujesz się pewnie biegając po bieżni, możesz zmienić jej kąt nachylenia. Rozpocznij trening marszem. Po 5 minutach zwiększ kąt nachylenia i maszeruj tak przez minutę. Następnie wróć do początkowej pozycji. Powtórz to około 5 razy.

3. Wizualizuj sobie drogę

Podczas ćwiczeń na bieżni nietrudno o nudę. Brakuje urozmaicenia terenu: zakrętów, pagórków, dolin, czyli wszystkiego co spotkałabyś na swojej drodze biegając na świeżym powietrzu. Pamiętaj, że nawet ćwicząc na bieżni możesz stworzyć imitację biegu. Ustaw sobie konkretną trasę z określonym czasem, prędkością na danym odcinku drogi oraz ze zmianą nachylenia bieżni. Dzięki temu poczujesz się jakbyś biegała po prawdziwych górach.

4. Przekraczaj swoje możliwości

Nieważne jaki trening na bieżni wykonujesz pamiętaj, aby uruchomić swoją największą prędkość lub ustaw największe nachylenie. Dzięki temu zwiększysz pracę swojego serca, co prowadzi do lepszego spalania tkanki tłuszczowej.

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA