5 nawyków po treningu, przez które nie masz jeszcze płaskiego brzucha

Ćwiczysz regularnie? Dlaczego zatem wciąż nie widzisz efektów? Zobacz jakich nawyków się pozbyć, by w końcu osiągnąć wymarzony płaski brzuch.

1. Palenie po treningu

Osoby, które palą mają większą tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Co więcej, palenie papierosów źle wpływa na układ oddechowy oraz krążenie. Przez to podczas treningu możemy zauważyć spadek kondycji, a nawet niedotlenienie. Nasze ćwiczenia nie będą wtedy efektywne.

2. Stretching po treningu

Z pewnością nie raz wydawało ci się, że rozciągnie to najnudniejsza część treningu. Zapominamy, że to nie tylko ważny element, który chroni nasze ciało przed kontuzjami, ale i doskonałe ćwiczenia na wysmuklenie sylwetki. Dzięki stretchingowi wydłużamy mięśnie, nadając im smukły kształt.

3. Posiłek po treningu

Musisz pamiętać, że posiłek jemy zarówno przed, jak i po treningu. To ważne, by uzupełnić brakujące składniki tuż po wysiłku. Pamiętaj, że po ćwiczeniach nasz metabolizm jest przyspieszony. Jeżeli nie zjemy posiłku, to niestety organizm zacznie spalać z tkanki mięśniowej a nie tłuszczowej. Najlepszy posiłek to mieszanka węglowodanów i białka.

4. Prysznic po treningu

Kąpiel po ćwiczeniach to nie tylko aspekt higieniczny, ale stanowi również regenerację dla naszych mięśni. Najlepszy po treningu będzie prysznic w letniej wodzie. Dzięki temu przeciwdziałamy zakwasom, za sprawą rozluźnienia mięśni. Mięsień rozluźniony, to mięsień wydłużony.

5. Alkohol po treningu

Godziny spędzone na siłowni, mogą okazać się bezużyteczne, jeżeli tuż po treningu spotkamy się z koleżanką na drinka. Alkohol to zdecydowanie puste kalorie, a po ćwiczeniach dodatkowo upośledza regenerację mięśni oraz odwadnia organizm. Jeżeli po treningu masz przyjęcie, którego nie możesz opuścić, wypij kilka szklanek wody i odczekaj przynajmniej godzinę, nim sięgniesz po drinka.

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.