Black Girls Workout Too! Ellen Ector nie uwierzysz ile ma lat!

Czy wyobrażasz sobie, że w wieku 56 lat zaczynasz karierę instruktorki fitness? A wszystko po to, by obalić stereotyp o kobietach! Tak właśnie zrobiła Ellen Ector, matka, babcia i instruktorka fitness, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.

Ellen Ector jest instruktorką fitness. Patrząc na jej piękne ciało , aż trudno uwierzyć że ma 63 lata! Jest matką pięciorga dzieci i szczęśliwą babcią czwórki wnucząt. Większą część swoje życia, poświeciła pracy na rzecz innych osób. Jako pracownik socjalny, pomagał potrzebującym usamodzielnić się oraz odzyskać zdolność funkcjonowania w społeczeństwie.

Przełomowym momentem w życiu Ellen, był rok 2009. Postanowiła zmienić swoje życie. Nadal pragnęła pomagać innym, ale podjęła decyzję o porzuceniu dotychczasowej pracy. Zdecydowała się na karierę instruktorki fitness. Jak wspomina po latach, to była najlepsza decyzja w jej życiu.

Ellen EctorEllen Ector Ellen Ector Ellen Ector

Ellen przyznaje, że tak diametralna zmiana w życiu, to był szalony pomysł. Była już w średnim wieku. Większość jej koleżanek, powoli przechodziła na emeryturę, podczas gdy Ellen dopiero zaczynała rozwijać swoją pasję. Jak wspomina, wiele osób odradzało jej ten pomysł twierdząc, że sobie nie poradzi. Jednak jej determinacja i ciężkie treningi sprawiły, że pokazała im jak bardzo się mylili.

Ellen Ector jako trenerka dzieli się swoją wiedzą i motywuje innych za pomocą portalu internetowego Black Girls Workout Too. Jej misją jest przełamanie stereotypów w zakresie otyłości czarnoskórych kobiet. Jak wskazują statystyki, aż 4 na 5 afroamerykanek ma nadwagę. Pokazując swoje ciało oraz zdjęcia innych kobiet, stara się zmienić społeczną świadomość.

Ellen EctorEllen Ector Ellen Ector Ellen Ector

Misja Ellen znalazła uznanie, również wśród znanych czarnoskórych gwiazd. Do jej akcji dołączyły: Brandy (piosenkarka), Keshia Knight Pulliam (aktorka), Niecy Nash (aktorka), Kandi Burruss (piosenkarka), Eva Marcille (modelka). Co ciekawe pojawiła się również Nicole Ari Parker (aktorka), która nie jest czarnoskóra. Dla Ellen to znak, że jej działania łączą kobiety na całym świecie, niezależnie od wieku czy koloru skóry.

Swój program Black Girls Workout Too, Ellen prowadzi wspólnie z córką Laną. Nie masz wrażenia, że wyglądają jak siostry? Dzięki wspólnym treningom, mają piękne ciała i dużo pozytywnej energii.

Ellen EctorEllen Ector Ellen Ector Ellen Ector

Dla Ellen zaangażowanie w walkę z otyłością kobiet, ma również wymiar osobisty. Jej matka zmarła na raka szyjki macicy w wieku 63 lat. Jak podaje Mayo Clinic (instytucja, która prowadzi badania w zakresie chorób), u kobiet z nadwagą istnieje większe ryzyko zachorowań na raka szyjki macicy. W związku z tym, Black Girls Workout Too ma nie tylko zachęcić do aktywności fizycznej w celu piękne wyglądu, ale również dla zachowania zdrowia .

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o: