Elancyl Slim Design - innowacyjny balsam w walce z cellulitem

Elancyl Slim Design, to pierwszy dermokosmetyk antycellulitowy, który działa bezpośrednio w sercu struktur komórkowych, które tworzą 'skórkę pomarańczy'. Jego działanie zapewni ci wyrównanie powierzchni skóry, zmniejszy nierówności spowodowane cellulitem oraz ujędrnieni włókna skóry i wzmocni jej napięcie.

Kiedy w organizmie fizjologiczny system przechowywania i regulacji tłuszczu jest zakłócony, adypocyty zaczynają puchnąć, aż stają się 50 razy większe niż ich rozmiar początkowy, powodując zaburzenia w tkance łącznej. Naczynia krwionośne i limfatyczne zostają ściśnięte i już nie są w stanie prawidłowo eliminować wody i toksyn. Włókna skóry - kolagen i elastyna - zagęszczają się, a ich struktura ulega usztywnieniu, powodując nierówności charakterystyczne dla 'skórki pomarańczowej'.

Jednak jak wynika z najnowszych badań naukowych, to nie przerost adypocytów jest główną przyczyną cellulitu. Zatem skupienie uwagi wyłącznie na komórkach tłuszczowych nie pozwoli uzyskać wystarczających efektów w eliminacji cellulitu . Elancyl zidentyfikował nowego "winnego" odpowiedzialnego za tworzenie cellulitowych nierówności - tkankę łączną.

ZOBACZ: jak walczyć z otyłością brzuszną

Do tej pory tkance łącznej nigdy nie poświęcano wiele uwagi i nie badano jej pod kątem powstawania celluitu. Dlatego ujawnienie roli tkanki łącznej jest fundamentalnym odkryciem naukowym, które całkowicie zmienia podejście do 'skórki pomarańczowej' i wyznacza nowy kierunek w aktywnym minimalizowaniu cellulitu. Elancyl Slim Design to nowy produkt, w którym kierując się najnowszą wiedzą na temat powstawania cellulitu, zastosowano unikalne połączenie nazwane kompleks kofeiny 3D, by po raz pierwszy zadziałać bezpośrednio w miejscu nieprawidłowego sztywnienia tkanki łącznej, gwarantując tym samym wyraźnie wygładzenie dołeczków. Kompleks kofeiny 3D zastosowany w Elancyl Slim Design jest owocem 10.lat badań i zawiera oryginalne połączenie wyjątkowych aktywnych składników o sprawdzonej skuteczności, by zapewnić działanie antycellulitowe w 3 wymiarach:

1. Działanie zapobiegające przerastaniu adypocytów , które następuje dzięki obecności wyróżniającego markę i niezwykle skutecznego połączenia kofeiny i cekropii, zapewniając optymalne spalanie tłuszczów. Kofeina została wykorzystywana przez ELANCYL już 1978 roku na aktywne działanie na związane z rozkładem trójglicerydów, zmagazynowanych w adypocycie na wolne kwasy tłuszczowe.

2. Detoksykację tkanek i działanie drenujące zapewnia wyciąg z bluszczu oraz masaż (zalecany podczas aplikacji).

Bluszcz, również charakterystyczny dla Elancyl, wzmacnia elastyczność i jędrność skóry , działając na jakość kolagenu poprzez spowolnienie glikacji włókien, który powoduje, że tkanki stają się sztywne. Dobroczynne działanie wzmacnia masaż, by fizjologicznie doprowadzić do procesu oczyszczanie i eliminacji toksyn.

SPRAWDŹ: na czym polega dieta objętościowa

ElancylElancyl Elancyl Elancyl

3. Działanie przeciw sztywnieniu włókien osłonek adypocytów (komórek tłuszczowych) możliwe dzięki odkryciu działania salacii (Indian Salacia, Hippocrateaceae). Salacia jest nowym bezprecedensowym sojusznikiem w walce z cellulitem. To indyjska roślina lecznicza, dobrze znana w medycynie ajurwedyjskiej. Z jej korzeni pozyskuje się substancję o właściwościach przeciwzapalnych, przydatnych w leczeniu reumatyzmu i chorób skóry. Ekstrakt z korzenia Salacia zmniejsza ryzyko cellulitu, redukując nadmiar produkcji kolagenu (o 60 proc.) i fibronektyny (o 44 proc.), a tym samym ograniczając przerost włókien tkanki łącznej. Zapewnia to intensywne wygładzanie powierzchni skóry, która ponownie staje się jędrna i wyrównana.

Dzięki czasoprogramowanej formule, Slim Design zapewnia skuteczność działania od porannej aplikacji przez 24 godziny. Slim Design działa w synchronizacji z dobowym rytmem organizmu by sprzyjać wyszczuplaniu. Rano po nałożeniu uwalniane są składniki pobudzające spalanie tłuszczów (lipoliza), a w drugiej części dnia aktywują się składniki przeciwdziałające magazynowaniu tłuszczy (lipogeneza).

Slim Design ma przyjemną w stosowaniu konsystencję z dodatkiem pigmentów odbijających światło, które wraz ze składnikami odżywczymi dają natychmiastowy efekt nawilżenia i wygładzenia, otulając skórę orzeźwiającym, energetyzującym zapachem.

Elancyl Slim Design

cena: 200ml - 130zł (dostępne w aptekach)

POZNAJ: 5 przepisów na obiady bez mięsa

Zobacz wideo
Więcej o: