Nie wykonywanie tego domowego obowiązku może zaszkodzić twojej wadze!

Stres, praca, nadgodziny, brak aktywności ruchowej i co za tym idzie, rosnąca skala na wadze. Często jednak, to my sami jesteśmy za to odpowiedzialni.

ikea.com

Każdy czasem kładzie się spać ze stertą brudnych naczyń w zlewie. Jeśli jednak, twoja kuchnia notorycznie jest nieposprzątana, widoczne są brudne kubki i talerze, stare gazety, rachunki, listy i najróżniejsze dokumenty, może to mieć wpływ na twoja wagę!

Naukowcy z The Cornell Food and Brand Lab odkryli, że widok nieposprzątanej kuchni, może mieć skutek w częstszym spożywaniu posiłków i niekontrolowanym napadom głodu. W badaniach wzięły udział kobiety, które miały za zadanie czekać w nieposprzątanej lub czystej kuchni, w której również było głośno. Podczas badania zostały również poproszone o napisanie swoich przemyśleń o czasie, w którym czuły, że miały nad czymś kontrolę lub nie. Dodatkowo, częstowano je przekąskami w postaci marchewek, ciasteczek oraz krakersów, które również miały ocenić.

Kobiety, które były w nieposprzątanej kuchni i były poproszone o napisanie sytuacji, nad którą nie miały kontroli, zjadły o 53 kalorie więcej, niż te, które były w czystych kuchniach, piszące o sytuacji, w której miały kontrolę.

Co to oznacza? Wyobraź sobie, jak każdego razu, kiedy przesiadujesz po pracy w kuchni, myślisz sobie o rzeczach, nad którymi masz kontrolę, czytasz gazetę, pijesz herbatę, żeby odpocząć oraz przestać myśleć o tych stresujących rzeczach. Jednak z czasem przychodzi chęć na coś słodkiego.. Brzmi znajomo?

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.