Taniec brzucha - czy warto próbować?

Taniec brzucha w ostatnim czasie robi prawdziwą furorę, zwłaszcza pośród kobiet, które chętnie korzystają z tej dość wyjątkowej formy aktywności fizycznej. Nauka kolejnych ruchów, które przybliżają nas do opanowania tej sztuki, nie jest najłatwiejsza. Warto jednak poświęcić trochę więcej czasu na ich wyćwiczenie, gdyż efekty mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania.

Taniec brzucha krok po kroku

Decydując się na podjęcie próby nauczenia się tańca brzucha, musimy mieć świadomość tego, iż inaczej jak w przypadku choćby tańców klasycznych, nie obowiązują w nim z góry określone figury. Dlatego też, szybko spostrzeżemy, że jeśli chodzi o taniec brzucha muzyka, choreografia czy stroje mogą się od siebie znacząco różnić.

Taniec ten wywodzi się z regionów Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej, jednak na przestrzeni wieków, pojawiły się w nim również domieszki innych rodzajów tańca. Tak naprawdę zatem rozwój sztuki jaką jest taniec brzucha trwa nadal, przez co bezustannie podlega on kolejnym modyfikacjom.

Mimo wielu odmian tańca brzucha, zwłaszcza ze względu na kraje w których jest wykonywany, istnieją pewne charakterystyczne dla niego ruchy, wyróżniające go spośród innych tańców. Chodzi tutaj przede wszystkim o izolację poszczególnych części ciała i partii mięśni podczas wykonywania kolejnych ruchów. Wiele osób z pewnością kojarzy również specyficzne drżenie całego ciała tancerek, bądź jego części, które jest wywoływane poprzez szereg niezwykle precyzyjnych ruchów.

Taniec brzucha - nauka w domu

Choć na pierwszy rzut oka można uznać, że taniec ten nie jest szczególnie skomplikowany, już po pierwszych próbach jego wykonania, zorientujemy się jak wiele skupienia i przede wszystkim ćwiczeń jest potrzebnych aby opanować tę sztukę. Dlatego też, osobom, które chcą nauczyć się tego tańca zwykle wydaje się, że może im w tym pomóc jedynie akademia tańca. Oczywiście jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak nie każdy z nas ma wystarczająco dużo czasu czy też pieniędzy na takie lekcje. Co zatem możemy zrobić?

Taniec brzucha dla początkujących możemy spróbować opanować w zaciszu naszego własnego domu czy mieszkania. Obecnie w sieci znajdziemy mnóstwo filmików, na których profesjonalni instruktorzy pokażą nam w jaki sposób wykonywać poszczególne ruchy, a następnie jak je połączyć tak aby tworzyć ich kolejne sekwencje. Jeśli zatem chodzi o taniec brzucha youtube okazuje się być prawdziwą skarbnicą wiedzy, z której możemy korzystać za darmo, o każdej porze dnia i nocy.

Zaczynając nie powinniśmy się martwić o stroje czy muzykę, ponieważ tak jak wspomniano, na początku najważniejsze jest opanowanie podstawowych ruchów, które pozwolą nam na budowanie całych choreografii. Poza tym warto także dowiedzieć się czy w naszym mieście nie działają amatorskie grupy taneczne, do których moglibyśmy się przyłączyć. Dzięki temu zyskujemy bowiem możliwość doszlifowania swoich umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych tancerzy, którzy podpowiedzą nam nad czym musimy popracować. W późniejszym czasie będziemy również mogli brać udział w pokazach dla publiczności, co z pewnością będzie ukoronowaniem naszych wysiłków.

Zobacz: Skalpel - efekty ćwiczeń z Ewą Chodakowską

Sprawdź: Akop i Sylwia Szostak. Trening brzucha [Cz. 2]

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.