Skalpel - efekty ćwiczeń z Ewą Chodakowską

Skalpel, efekty wykonywania ćwiczeń czy ich stopień trudności to tematy, które obecnie wzbudzają spore zainteresowanie wśród pań pragnących rozpocząć swoją przygodę z Ewą Chodakowską. Trenerka ta szybko podbiła serca kobiet w całej Polsce, które często po długim czasie bez ćwiczeń, zdecydowały się zawalczyć o piękniejszą figurę i lepsze samopoczucie. Czy jednak Skalpel 1 faktycznie przynosi wymarzone rezultaty?

Czym właściwie jest Skalpel Chodakowskiej?

Skalpel to jedna z pierwszych propozycji zestawu ćwiczeń stworzonego przez znaną trenerkę. Od czasu wydania płyty DVD z treningiem minęło już nieco czasu, jednak wciąż liczne grono osób decydujących się na rozpoczęcie swojej przygody z ćwiczeniami, wybiera właśnie wspomniany zestaw. Ten konkretny trening z Chodakowską przeznaczony jest dla początkujących, dlatego nawet osoby, które nigdy nie próbowały wykonywać tego typu ćwiczeń powinny sobie z nimi poradzić.

Czy trening Ewy Chodakowskiej Skalpel działa?

Opinie zarówno co do treningów jak i samej Ewy Chodakowskiej bywają bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb danej osoby, oczekiwanych przez nią rezultatów, ale też od tego czy zmaga się ona z dużą nadwagą. Z relacji osób, które systematycznie korzystały z zestawu Skalpel 1, wynika jednak, że już po miesiącu regularnych ćwiczeń można zauważyć pierwsze pozytywne efekty włożonego w nie wysiłku.

Oczywiście należy przy tym mieć na uwadze fakt, iż nie możemy spodziewać się spektakularnych zmian w naszym wyglądzie po tak krótkim czasie. Często na pierwszy rzut oka mogą być one niemal niewidoczne, dlatego przed rozpoczęciem treningów warto zmierzyć najbardziej newralgiczne miejsca na naszym ciele i systematycznie sprawdzać czy chociażby obwód w tali zaczyna się zmniejszać.

Oprócz ćwiczeń warto także zmienić swoje nawyki żywieniowe i postawić na zdrowsze produkty, które wspomogą zarówno proces odchudzania jak i modelowania naszej sylwetki. Tylko takie połączenie jest gwarantem uzyskania najlepszych efektów, jeśli zdecydujemy się na ćwiczenia z Ewą Chodakowską Skalpel.

Zobacz: Ewa Chodakowska - trening i dieta dla każdego

Sprawdź: Turbo Wyzwanie - schudnij z Ewą Chodakowską

Trening Skalpel - jakich efektów można się spodziewać?

Tak jak już wspomniano efekty ćwiczeń mogą być bardzo różne, jednak jeśli naprawdę przyłożymy się do regularnego treningu możemy liczyć na znaczące wysmuklenie się naszego ciała, zwłaszcza w miejscach, które większości kobiet sprawiają sporo problemów. Chodzi tu zatem przede wszystkim o talię, brzuch czy słynne "boczki", ale także chociażby uda.

Niestety osoby, których zamiarem jest pozbycie się większej ilości zbędnych kilogramów, muszą się liczyć z tym, iż sam Skalpel Chodakowskiej nie będzie wystarczający. W tym przypadku ważne jest także zastosowanie odpowiednio skomponowanej diety oraz dodatkowe ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową. Warto zatem skonsultować się ze specjalistami we wspomnianych dziedzinach, którzy pomogą nam stworzyć zdrowy jadłospis oraz wprowadzić do naszego treningu kolejne ćwiczenia.

Najważniejsze przecież jest to aby odchudzać się "z głową", czyli po prostu zdrowo. Nikt z nas nie chciałby mieć przecież do czynienia z efektem jo-jo, gdyż wówczas cały nasz wysiłek poszedłby na marne.

Zobacz: 300 brzuszków - program dla zdeterminowanych

Sprawdź: Skuteczne odchudzanie - jak unikać najniebezpieczniejszych pułapek?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.