9 fitnessowych porad, które musisz znać!

Te 3 zagraniczne trenerki fitness radzą, jak mądrze i bez zbędnego wysiłku być w super formie. Zobacz ich porady, dzięki którym zmienisz nastawienie do fitnessowego stylu życia oraz zmotywujesz się do dalszego trenowania.

1. Nie daj się zatraszyć!

- Spocenie się raz dziennie może naprawdę odegrać sporą różnicę w naszym życiu! Nie musisz od razu przebiec 10 kilometrów. Każdy kiedyś zaczynał, więc nie bój się spróbować być aktywnym każdego dnia! - mówi trenerka fitness, Sam Rodriguez.

2. Posiadaj schemat swoich domowych obowiązków

- Ponadto, dobrze jest mieć systemm który można powtarzać w domu bez konieczności pójścia na siłownię. Warto w takie dni odpalić na komputerze jakiś program ćwiczeniowy i odpocząć... ćwicząc - dodaje Sam.

3. Nie bądź pod presją wykonywania zawsze takiej ilości powtórzeń, jaką trzeba zrobić

- Jakość ponad ilość za każdym razem. To zapobiega kontuzjom, ale także sprawia, że nasz trening jest bardziej skuteczny - mówi trenerka Sam.

 

4. Miej zawsze napięte mięśnie głębokie

- Krąży błędne przekonanie, że ważne jest tylko napinanie mięśni głębokich brzucha. Żeby wykorzystać w 100 procentach każdy trening, należy także napiąć mięśnie kręgosłupa, robiąc przysiady, deskę, a nawet uprawiając jogging! Rób to nawet, kiedy siedzisz lub po prostu chodzisz. Ważne jest, żeby rozluźnić mięście głebokie kiedy zasypiasz. Żeby poczuć prawidłowe napięcie, wyobraź sobie łańcuch prowadzący od pępka do kręgosłupa i wyżej. Powinieneś poczuć takie napięcie, żeby móc dalej normalnie oddychać. Bądź świadom swoich mięśni! Dzięki takim ćwiczeniom, to kwiestia czasu, kiedy zaczniesz robić to automatycznie - mówi trenerka Katz Salao.

5. Rób zawsze i wszędzie pozycję deski !

- Jest tak wiele odmian robienia deski, że możnaby na tym jednym ćwiczeniu oprzeć cały swój trening! Pełna deska, z boku, z przedramienia i wiele innych, również ruchomych. Piękno tego ćwiczenia polega na tym, że kiedy je prawidłowo wykonujemy, działa ono na całe ciało! Najprościej zacząć od 4 rund po 30 sekund do 1 minuty ćwicząć np. zawsze rano po przebudzeniu lub przed snem. Obiecuję, że poczujesz różnicę i będziesz z każdym dniem silniejsza! - mówi Katz.

6. Pamiętaj o prawidłowym odżywianiu!

- Jedzenie zdrowego i pożywnego pokarmu pomoże zwiększyć twój metabolizm i spalić więcej kalorii. To brzmi może jak banał, ale tylko dzięki takiemu odżywianiu nasze ciało będzie zdrowe i jędrne. Pomyśl, co możesz zamieścić wewnątrz swojego ciała, co pomoże mu prawidłowo funkcjonować i dzięki czemu będzie bardziej wydajne. Jedzenie jest naszym paliwem, dzięki któremu żyjemy. Musimy uzbroić się w cierpliwość i słuchać swojego organizmu - dodaje trenerka Katz.

 

7. Po prostu idź do przodu!

- Nawet mała zmiana może spowodować różnicę. Nie trzeba zawsze się spocić, żeby pozostać w świetnej formie. Czasami nawet codzienne działania mogą spowodować, że będziemy w lepszej formie, bez dodatkowej ingerencji. Zamiast windy, pójdź po schodach, zamiast siedzieć przez parę godzin w biurze, wstań na chwilę i się porozciągaj. Lista takich rzeczy jest długa - mówi trenerka Trish Ayson.

8. Bądź konsekwentny w swoich działaniach i do tego szczęśliwy!

- Żaden program treningowy nie zadziała, jeżeli nie będziemy sie go trzymać i konsekwentnie robić. Nie musisz codziennie ciężko ćwiczyć, ale ważne jest, żeby trenować conajmniej przez godzinę, 3-4 razy w tygodniu. Rób też takie ćwiczenia, które lubisz i sprawiają ci radość. Dzięki temu trening nie stanie się naszym przymusem, ale miłym oderwaniem od codziennych obowiązków - dodaje Trish.

9. Nie bój się ciężarów!

- Jednym z największych nieporozumień w temacie ciężarów jest to, że powodują negatywne zmiany w kobiecym ciele i nagłym przyroście masy. To jest dalekie od prawdy. Często kobiety dźwigają lekkie ciężary i nie doceniają swojej siły. Dobierz taki ciężar, żeby móc go podnieść 10 razy w 3 seriach, z czego 2-3 ostatnie powtórzenia powinny stanowić dla nas wyzwanie. Upewnij się także, że wykonujesz je prawidłowo, zgodnie z techniką - mówi Trish.

 

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.