Jak schudnąć z ud - Dieta i ćwiczenia na szczupłe uda

Uda to kolejna część ciała, zaraz po pośladkach i brzuchu, na której koncentrują się kobiety podczas ćwiczeń. Co zrobić, aby były nie tylko szczuplejsze, ale przede wszystkim pięknie wyrzeźbione?

Jak schudnąć z ud?

Okazuje się, że monotonne ćwiczenia i treningi na określoną partię ciała wcale nie przyspieszają spalania tkanki tłuszczowej. W przeprowadzonych badaniach na biegaczach wykazano nawet, że wybierając ciągle tą samą trasę spalamy mniej kilokalorii podczas wysiłku.

Zobacz wideo

Dlatego pierwszym krokiem do wymarzonej sylwetki jest różnorodność, jeśli chodzi o zestawy treningowe. Trzeba pamiętać także o pozostałych częściach ciała - brzuchu, pośladkach, plecach oraz rękach.

Trening cardio i siłowy na uda

Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie różnych form aktywności z odpowiednio zbilansowaną dietą. Wtedy uda się spalić tkankę tłuszczową nie tylko z ud.

Sprawdź: Ćwiczenia na uda - jak wysmuklić ich wewnętrzną stronę

Ćwiczenie ud - od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest ustalenie punktu, w którym znajdujesz się obecnie. Czy masz problem z nieregularnym jedzeniem? Czy w Twojej diecie znajduje się za dużo słodyczy i fast foodów? A może po prostu masz źle zbilansowaną dietę?

Określenie tego, czego brakuje a co należy poprawić w dotychczasowej diecie jest ważnym krokiem w staraniu się nie tylko o smuklejsze ciało, ale przede wszystkim lepsze samopoczucie i zwiększony poziom energii.

Dobrym pomysłem jest prowadzenie kalendarzyka żywieniowego. Często dietetycy proszą swoich pacjentów o zapisywanie wszystkiego, co jedzą, a następnie analizują taki tygodniowy jadłospis. Nie potrzebujesz eksperta, by dostrzec błędy żywieniowe, które stały się nawykiem - omijanie posiłków, zbyt duże przerwy pomiędzy nimi albo objadanie się w porze wieczornej.

Zanim zaczniesz trenować postaraj się zmienić swoją dietę. Jedz 5 posiłków dziennie, a jeśli pracujesz przygotuj sobie tzw. lunchboxy. Świetnie sprawdzą się sałatki z kaszą gryczaną, dzikim ryżem lub pełnoziarnistym makaronem w połączeniu z mięsem, rybą lub jajkami.

Kiedy już uporządkujesz kwestię diety i zaczniesz pracować nad prawidłowymi nawykami skup się na aktywności fizycznej.

Trening nóg i pośladków z obciążeniem [PLAN TRENINGOWY]

Stepper - małe urządzenie, duże efekty ćwiczeń

Szczupłe uda - jakie ćwiczenia na uda?

Najczęstszym błędem podczas zmiany trybu życia na bardziej aktywny jest przekonanie, że bez wcześniejszego przygotowania uda nam się wykonać godzinny i intensywny trening. Gdy zaczynasz dopiero ćwiczyć staraj się stopniowo zwiększać obciążenie i intensywność.

Przy źle dobranych ćwiczeniach mikrourazy, które są naturalnym elementem treningu będą tak duże, że na drugi dzień nie będziesz w stanie wejść na drugie piętro. Dlatego lepiej wykonać lżejszy lub krótszy trening niż regenerować się potem przez kilka dni.

Ćwiczenia na uda - proste i szybkie

Zawsze wykonaj krótką rozgrzewkę zanim przystąpisz do ćwiczeń, a potem postaraj się rozciągnąć mięśnie.

Wykroki z obciążeniem

Stań prosto. Ręce zegnij, tak aby ciężarki znajdowały się na wysokości brody. Zrób krok do przodu. Zegnij kolano, aż znajdzie się w jednej linii z biodrem. Kolano nie może wyjść za linię palców. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj ćwiczenie na drugą stronę.

Przysiady z wyskokiem

Ćwiczysz uda i pośladki. Stań w lekkim rozkroku. W dłoniach trzymaj hantle. Wykonaj przysiad w taki sposób, aby uda znalazły się równolegle do podłogi. Następnie wyprostuj się i wyskocz w górę. Po wyskoku znowu wykonaj przysiad.

Martwy ciąg

Trzymając ciężarki przed udami pochylaj się do przodu. Nie garb się, staraj się utrzymać proste nogi i plecy. Ściągaj barki. Ciężar wykonuj na wdechu, a wracając do pozycji wyjściowej rób wydech.

Do treningu siłowego warto dołączyć joggingi, jazdę na rowerze lub podobną aktywność fizyczną. Efekty gwarantowane!

Więcej o: