Detocell - czy faktycznie zmniejsza cellulit?

Detocell to środek dietetyczny, który został stworzony z myślą o kobietach borykających się z problemem cellulitu. Czy suplementacja jest bezpieczna? Co wchodzi w skład preparatu i jak działa?

Detocell slim effect

Detocell slim ma postać kapsułek, które przyjmuje się rano i wieczorem. W opakowaniu znajduje się 30 kapsułek na dzień i 30 kapsułek na noc. Różnią się one nieznacznie składem i działaniem, ale głównym celem preparatu jest zmniejszenie cellulitu oraz kontrola masy ciała.

Ćwiczenia na pośladki - najczęstsze błędy

Żelazko antycellulitowe - masaż, detoks i terapia światłem w jednym

Czym właściwie jest cellulit i jak powstaje?

Cellulit to zmiany pojawiające się na skórze ud, pośladków, brzucha lub ramion. Problem dotyczy aż 80% młodych kobiet. Właściwa nazwa tego zjawiska to lipodystrofia. Oznacza to, że tkanka tłuszczowa podskórna nadmiernie rozrasta się i nierównomiernie układa. Z tego powodu cellulit określa się także mianem "skórki pomarańczy", ponieważ na powierzchni skóry tworzą się niewielkie wgłębienia.

Najczęstszą przyczyną jego pojawienia się jest nadmierna aktywność estrogenu, zmieniająca się z wiekiem struktura skóry (odpowiada za to głównie proces osłabiania włókiem kolagenowych oraz elastycznych), a także źle zbilansowana dieta, mała aktywność fizyczna oraz palenie papierosów.

Mitem jest, że problem cellulitu dotyka wyłącznie osoby z nadwagą lub otyłością. Często pojawia się on również u szczupłych i młodych kobiet.

Detocell cellulit - działanie i skład

Tak, jak pisaliśmy wyżej w skład preparatu wchodzą kapsułki stosowane w ciągu dnia i nocą. Działanie pierwszej skupia się przede wszystkim na zmniejszeniu cellulitu, a druga umożliwia utrzymanie właściwej masy ciała. Z tego powodu detocell slim stosowany jest również jako suplement podczas diety odchudzającej.

Ćwiczenia na nogi: skuteczny trening i dieta

Kapsułka na dzień

Kapsułka na dzień zawiera olej z ogórecznika, olej rybi, wyciąg z morszczynu, wąkrotki azjatyckiej oraz nasion winogron. Taki skład ma pobudzić metabolizm komórkowy w skórze, co w efekcie pozwala na redukcję "pomarańczowej skórki".

Olej z ogórecznika dostarcza wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega-6, a z kolei olej z ogórecznika dostarcza kwasów Omega-6. Należy pamiętać, że kwasy tłuszczowe odgrywają niezwykle ważną rolę w budowie komórek. Skóra pozbawiona lipidów szybciej się starzeje, traci elastyczność i staje się przesuszona.

Morszczyn odpowiada za przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej, a warkota azjatycka zapewnia szybszą regenerację oraz tworzenie się włókien elastycznych w komórkach skóry. Olej z nasion winogron dostarcza przeciwutleniaczy.

Od czego zależy wygląd skóry? Pytamy lekarza

Kapsułka na noc

Podobnie jak kapsułka na dzień zawiera olej z ogórecznika, ale dodatkowo zawiera kwas linolowy, kapsaicynę oraz wyciąg z owocni fasoli. Jak wiadomo kapsaicyna zawarta w ostrych papryczkach odpowiada za przyspieszenie przemiany materii poprzez zwiększenie procesów termogenezy. Organizm wytwarza więcej ciepła, przez co zużywa więcej energii, a to pozwala na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Chcesz wyszczuplić sylwetkę? Zrób to w salonie kosmetycznym

Detocell slim - opinie i skuteczność

Na większości forów internetowych, gdzie wypowiadały się kobiety stosujące detocell slim effect opinie są pozytywne, a ich stosowanie pozwoliło na zmniejszenie cellulitu. W niektórych przypadkach była to niewielka zmiana lub poprawa jędrności skóry. Niestety samo stosowanie tabletek prawdopodobnie nie wpłynie w jakiś znaczący sposób na redukcję cellulitu, dlatego suplementację należy połączyć z odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami.

Cena detocell slim effect w aptekach internetowych zaczyna się od 23 zł, dlatego przed zakupem preparatu warto użyć wyszukiwarek cenowych i znaleźć najlepszą okazję.

Elancyl Cellu Slim 45+ - wielozadaniowy balsam do ciała

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.