Fly project - szalona zumba w gorącym rytmie [Muzyka do zumby]

Fly project to rumuński zespół, który swój debiut miał w 2005 roku, ale dopiero przebój Toca Toca przyniósł muzykom światowy sukces. Muzyka świetnie sprawdza się jako podkład do zajęć zumby lub energicznego treningu.

Fly project - hit na siłowni

Jak dotąd największą popularnością cieszą się takie hity, jak: Toca Toca, Hello czy Goodbye. Muzyka często wykorzystywana jest przez instruktorów. Szybki rytm i przyjemna melodia pozwala wykonać dłuższy i bardziej angażujący trening.

To właśnie taka muzyka pozwala na utrzymanie odpowiedniego tempa, szybszą naukę układu oraz wykonywanie ćwiczeń z przyjemnością. Gdyby na sali treningowej wyłączyć muzykę i zabronić jej słuchania większość osób ćwiczyłoby mniej intensywnie, a przede wszystkim krócej.

Fly Project pochodzi z Rumunii i mimo, że swoją pierwszą płytę wydał w 2005 roku, kolejny album K-Tinne w 2007 roku, to dopiero single Toca Toca oraz Musica pozwoliły osiągnąć Fly Project międzynarodowy sukces. Ich muzykę puszczały francuskie, hiszpańskie i polskie radiostacje.

Kanał youtube Fly Project zgromadził ponad 240 tysięcy subskrybentów, a wspomniana wcześniej piosenka Toca Toca odnotował już ponad 59 milionów wyświetleń.

Muzyka podczas ćwiczeń - dodatkowy dopalacz

Nie bez powodu związek pomiędzy muzyką a ćwiczeniami zainteresował naukowców. Według wyników badań słuchanie muzyki podczas treningu pozwala na większe zaangażowanie oraz zwiększenie intensywności treningu.

W badaniu przeprowadzonym na grupie 12 osób. Połowa z nich słuchała podczas ćwiczeń szybkiej i rytmicznej muzyki, a grupa kontrola wykonywała trening bez niej. Okazało się, że osoby słuchające piosenek osiągnęły wyższą prędkość podczas biegu. Co więcej w czasie rozciągania i fazy wyciszenia, słuchając wolniejszej muzyki tętno i ciśnienie szybciej wracały do normy.

Z tego powodu słuchanie muzyki podczas ćwiczeń jest, jak najbardziej wskazane i przynosi wiele korzyści.

Zamiast koncentrować się na narastającym zmęczeniu całą uwagę skupiamy na muzyce, zwłaszcza jeśli stworzymy playlistę z odpowiednim BPM, który określa ilość uderzeń na minutę. Im większa wartość BPM danej piosenki, tym jest ona szybsza.

Dla osób maszerujących na bieżni najlepiej wybierać muzykę o wartości 100 BPM, dla biegu umiarkowanego 140 BPM, a dla bardzo intensywnego około 160 BPM.

Fly project - idealna muzyka do zumby

Piosenka Fly Project to bardzo dobry podkład do zumby. Latynoamerykański klimat, energia oraz szybki rytm to podstawowe cechy, jakich wymaga się od takich nagrań. Zumba to odmiana fitnessu łączącego różne odmiany tańca, m.in. salsy, samby czy nawet tańca brzucha z typowymi elementami tradycyjnego fitnessu. Dzięki temu osoby szukające czegoś nowego, a jednocześnie interesujące się tańcem świetnie odnajdą się w takiej formie aktywności fizycznej.

Zumba oparta jest na prostych krokach, które tworzą układ powtarzany podczas treningu. W zależności od poziomu zaawansowania grupy można tworzyć naprawdę ciekawe choreografię.

Jak dobrać muzykę do ćwiczeń?

Najważniejsze to dopasować rytm do intensywności treningu. Jeśli piosenka będzie zbyt szybka, a planujemy wykonanie dłuższego treningu możemy źle rozplanować siły. To samo dotyczy zbyt wolnych piosenek do szybkich ćwiczeń, które w krótkim czasie sprawią, że uznamy trening za nudny.

Stwórz własną i indywidualną playlistę. W sieci dostępne są programy określające tempo muzyki oraz treningu. Pozwoli Ci to osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Spróbuj czegoś nowego - 15 ciekawych pomysłów na fitness

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.