5 powodów, dla których warto zacząć pływać

Czas noworocznych postanowień. Niektórzy zaczynają poszukiwać odpowiedniej dla siebie aktywności fizycznej, a inni planują urozmaicenie dotychczasowego treningu. Wszystkim proponujemy pływanie - nie ma lepszego sportu, który spaliłby mnóstwo kalorii i wymodelował sylwetkę bez obciążenia mięśni i stawów.

shutterstock.com

1. Spalanie tkanki tłuszczowej i redukcja cellulitu

Woda powoduje dodatkowe obciążenie przez co spalamy dużo kalorii. Godzina rekreacyjnego pływania to ok. 400 straconych kalorii, a intensywniejsze pływanie kraulem pozwoli nam spalić aż 1000 kcal w godzinę! Pływanie modeluje równomiernie całą sylwetkę. Efekt zobaczysz już po kilku tygodniach regularnych odwiedzin na basenie.

2. Wzmocnienie mięśni kręgosłupa

Nie ma lepszej aktywności dla osób uskarżających się na bóle kręgosłupa. Pływanie wzmacnia mięśnie grzbietu i brzucha, zmniejsza ryzyko skrzywień kręgosłupa i łagodzi bóle związane z jego urazami.

3. Poprawa wydolności organizmu

Pływanie to ćwiczenie aerobowe - zwiększa pojemność płuc i wzmacnia mięśnie oddechowe. Pływanie pobudza też doskonale układ krążenia - uelastycznia tętnice, zapobiegając tym samym zmianom miażdżycowym. Efekty lepszej kondycji odczujemy już po kilku miesiącach ćwiczeń.

4. Lepsza odporność organizmu

Systematyczne pływanie wpływa na aktywność układu immunologicznego - jesteśmy zahartowani i rzadziej łapiemy infekcje.

5. Redukcja stresu

Relaks i odchudzanie w jednym? To możliwe. Pływanie doskonale odpręża i rozluźnia wszystkie mięśnie. Stanowi idealną regenerację po treningu siłowym. Pływanie warto więc łączyć z innymi rodzajami aktywności fizycznej.

gvgv www.pkadriatic.ba www.pkadriatic.ba

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.