Crivit - marka butów idealnych do biegania?

Crivit to buty do biegania oferowane przez jedną z sieci handlowych w Polsce - Lidl. Czym różnią się one od drogich marek obuwia sportowego przeznaczonego dla zawodowych biegaczy? Czy mogą być używane przez maratończyków i sprinterów?

Jak wybrać buty do biegania?

Obuwie sportowe powinno zapewniać komfort i bezpieczeństwo stopom sportowców. Nie inaczej jest w przypadku butów do biegania. Muszą być wygodne i lekkie. Nie każde obuwie nadaje się do uprawiania tego sportu. Nie powinno się biegać w zabudowanych bytach do fitness czy w zwyczajnych trampkach. Grozi to powstawaniem otarć, a nawet zwichnięciem lub złamaniem kostki. W butach tych stopa może nie oddychać, przez co powstają otarcia i odparzenia wymagające leczenia i wymuszające na sportowcach przerwę w treningach biegowych. Mając na uwadze dobro swoich stóp, należy uważnie wybierać buty do biegania.

Orbitrek - efekty ćwiczeń na maszynie treningowej

Tanie buty do biegania

Poszukując butów dla siebie niekoniecznie trzeba od razu wybierać najdroższe modele znanych marek. Można zajrzeć do Lidla - sieci dyskontów i zainteresować się kolekcją obuwia sportowego Crivit Sports Lidl.

Warto sięgnąć testy butów do biegania realizowane przez dziennikarzy i blogerów, aby dowiedzieć się, które modele są godne polecenia dla początkującego lub zaawansowanego biegacza. Wspomniane buty oferowane przez Lidla - Crivit Sport, zaskoczyły testerów w sposób pozytywny. Serwis polskabiega.pl uznał je za solidne obuwie przede wszystkim dla początkujących biegaczy. Sami użytkownicy potwierdzają, że nadają się one do treningów i biegania w zróżnicowanym terenie - na asfalcie i nieutwardzonych drogach.

BOSU półpiłka do ćwiczeń, która odmienia każdy trening

Tanie bieganie z butami z Lidla

Buty z Lidla marki Crivit Sport sprzedawane są w atrakcyjnej cenie. Kolekcja miała swoją premierę już w 2013 roku i cieszy się uznaniem klientów. Buty Crivit zaliczane są do obuwia treningowego z niskiej półki cenowej. Przeznaczone są dla początkujących biegaczy, jak i tych, którzy startują już w zawodach. Rozmiarówka obuwia sportowego Lidl kończy się na numerze 45.

To kolorowe obuwie biegowe zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Nadają się dla początkujących biegaczy, zarówno pod względem wygody użytkowania, jak i przystępnej ceny. Z punktu widzenia zaawansowanych biegaczy, buty Crivit Sports mają wiele zalet, wśród których należy wymienić:

anatomicznie uformowaną, wyciąganą wkładkę,

system wentylacji Air-Vent, pomagający odprowadzać nadmiar wilgoci na zewnątrz,

stabilizator śródstopia Carbonlite wzmacniający stopę i amortyzujący ją podczas biegu,

odblaskowe elementy, zapewniające lepszą widoczność po zmroku,

świetną amortyzację z systemem 2D Pro.

Buty Crivit zachowują znakomitą przyczepność, co sprawia, że będą idealne do biegania po asfalcie, po leśnych traktach czy na bieżni. Obuwie Crivit Sport jest lekkie, przez co nawet w trakcie dłuższych treningów sportowcy nie odczuwają ciężkości stóp.

Dla pań nabywających buty biegowe Crivit znaczenie będzie miało to, że są one dostępne w żywej gamie kolorystycznej. Intensywne kolory współgrają z aktualnymi trendami w modzie sportowej - damskiej i męskiej. Przypominają nieco design kultowych produktów marki New Balance.

Buty te są łatwe w utrzymaniu w czystości. Będą znakomitym wyborem dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z bieganiem, ale nie chcą na przygotowania do treningów i zakup niezbędnego wyposażenia wydawać zbyt wiele pieniędzy. Polecane są dla tych, którzy będą biegać nie częściej niż 3 razy w tygodniu po około 5-10 km.

Bieganie naturalnie medialne. Vibram FiveFingers na nogach celebrytów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.