300 brzuszków - program dla zdeterminowanych

Trening 300 brzuszków przeznaczony jest dla osób, którym zależy na wyrzeźbieniu mięśni brzucha. To ćwiczenia na płaski brzuch, wzmocnienie mięśni i pracę nad regularnością, ponieważ ćwiczenia wykonuje się dzień po dniu. Jak wygląda program i na co trzeba zwrócić uwagę?

Ćwiczenia na brzuch w domu

W dzisiejszych czasach nie wszyscy mogą pozwolić sobie na regularne odwiedzanie siłowni - praca, obowiązki domowe, hobby, długie i uciążliwe dojazdy często zniechęcają do ćwiczeń. Z tego powodu program 300 brzuszków jest idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób.

Joga z Zuzą. Asany na płaski i wyrzeźbiony brzuch

Tiffany - boczki znikną w kilka tygodni

Od czego trzeba zacząć?

Zanim przystąpisz do realizacji programu musisz najpierw wykonać test. Dzięki niemu ocenisz swoją kondycję i wybierzesz odpowiedni dla siebie cykl. Test polega na wykonaniu jak największej liczby brzuszków. Bardzo ważne jest, żeby nie oszukiwać i wykonywać ćwiczenie poprawnie. Robisz to dla siebie, więc nie warto zawyżać wyników czy ryzykować kontuzją.

Test jest bardzo ważnym elementem ćwiczenia na brzuch, ponieważ należy go wykonać zawsze po 6-dniowym cyklu programu. W ten sposób na bieżąco będziesz oceniać swoje zaawansowanie i siłę mięśni.

Przykładowo, jeśli w teście uda Ci się wykonać 5 brzuszków klasyfikujesz się w cyklu 1-10 brzuszków, jeśli zrobiłeś 15 brzuszków, rozpoczynasz od cyklu 11-20, powtórzeń, a jeżeli zrobiłeś 25 zaczynasz od 21-30 itd. Ćwiczenia na brzuch można zacząć już następnego dnia. Każdego dnia wykonuje się 6 serii ćwiczeń z określoną ilością powtórzeń.

W pierwszym dniu wygląda to następująco: 1 seria - 2 brzuszki, 2 seria - 3 brzuszki, 3 seria - 3 brzuszki, 4 seria - 2 brzuszki, 5 seria - 2 brzuszki i 6 seria, w której wykonuje się, jak największą liczbę powtórzeń. W siódmym dniu wykonuje się test, aby ocenić czy dany zestaw ćwiczeń na brzuch był skuteczny i wzmocnił twoje mięśnie. Po wykonaniu ćwiczeń następnego dnia zwiększa się liczba powtórzeń. Jeżeli nie dałeś rady wykonać ćwiczeń na dany dzień powtórz dany cykl jeszcze raz. Tym samym, zwiększamy ilość, aż dojdziemy do upragnionych 276-300 brzuszków.

Jak zgubić brzuch. Radzą lekarz, dietetyczka i trenerka

Dla kogo program 300 brzuszków?

Przede wszystkim jest to zestaw ćwiczeń przeznaczony dla zdrowych osób, które nie mają problemów z kręgosłupem. Najlepiej przed rozpoczęciem treningu skonsultować się z trenerem lub lekarzem, aby potwierdzić, że nie ma żadnych przeciwwskazań.

Program 300 brzuszków może być stosowany zarówno przez kobiety i mężczyzn. Jego głównym celem jest praca nad rozwojem i siłą mięśni brzucha. Być może nie jest to sposób na płaski brzuch w miesiąc, ale z pewnością jest to skuteczny i przynoszący efekty trening.

Mel B ABS - wyciśniesz 4 razy więcej!

Jak prawidłowo wykonać brzuszki?

Pamiętaj, że ćwiczenia na brzuch nie ograniczają się jedynie do pracy nad mięśniem prostym brzucha. Do programu 300 brzuszków warto dołączyć ćwiczenia angażujące pozostałe mięśnie. Nie zapominaj również o kilku treningach cardio i odpowiedniej diecie.

A jak prawidłowo wykonać brzuszki bez ryzyka przeciążenia lub kontuzji? Przede wszystkim nie ciągniemy za szyję, wykonując ćwiczenie. Odcinek lędźwiowy musi być przytwierdzony do podłogi, ważne aby trzymać napięte mięśnie. Podczas ćwiczenia należy starać się zmniejszyć odległość pomiędzy mostkiem a pępkiem.

Kładziesz się na plecach i uginasz kolana. Stopy rozstaw na szerokość bioder. Ręce możesz położyć na głowie lub wyprostować. Na wydechu unieś barki i górną część ciała. Łokcie powinny być szeroko rozstawione, a mięsne brzucha napięte. Nogi mają być nieruchome. Na wdechu wróć do pozycji wyjściowej.

Program 300 brzuszków to naprawdę ciekawa propozycja ćwiczenia na brzuch w domu.

Otyłość brzuszna - jak z nią walczyć?

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.