Agnieszka Jaskółka - jak uzyskać jej figurę?

Agnieszka Jaskółka to polska aktorka i modelka, najbardziej znana z filmu "Psy" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Wiele osób podziwia jej urodę i doskonałą figurę, którą utrzymuje mimo wieku. Jakie ćwiczenia pozwolą na uzyskanie podobnych kształtów?

Agnieszka Jaskółka - sekrety urody

Agnieszka Jaskółka najprawdopodobniej urodziła się w roku 1975 (wątpliwości wynikają z różnych danych, przekazywanych przez różne media, przy czym sama aktorka w jednym z wywiadów wskazała rok 1975 jako właściwy) i w wieku 17 lat zagrała swoją najsłynniejszą rolę - Andżeli Wenz w filmie "Psy" Władysława Pasikowskiego. Otrzymała za nią nagrodę dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej, którą przyznano jej na 17. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w roku 1992.

Po tym wyróżnieniu Agnieszka Jaskółka nie kontynuowała kariery aktorskiej, lecz rozpoczęła pracę jako modelka, jednocześnie studiując prawo. Urodą aktorki ponownie zaczęto się zachwycać w roku 2010, gdy wzięła udział w XII edycji popularnego programu rozrywkowego "Taniec z Gwiazdami", u boku Rafała Maseraka.

Zgrabne nogi, szczupła talia, jędrny biust - w jaki sposób trenować, aby przez długi czas móc cieszyć się wspaniałą sylwetką, tak jak Agnieszka Jaskółka?

Ćwiczenia na zgrabne nogi

Oczywiście, aby wysmuklić nogi należy nie tylko w odpowiedni sposób trenować, ale także właściwie się odżywiać. Ćwiczenia są jednak w tym przypadku zdecydowanie najistotniejsze. Warto sobie jednak uświadomić, że nie uzyskamy nóg Agnieszki Jaskółki od razu - spalenie tłuszczu z tych partii ciała wymaga czasu, a zatem należy uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze efekty będą widoczne po około 6 tygodniach.

Oto kilka propozycji na skuteczny trening wysmuklający nogi:

1. Leżąc na boku i podpierając głowę ręką, należy ugiąć obie nogi w kolanie i jedną pozostawić na ziemi, a drugą unosić i bardzo powoli opuszczać. Po wykonaniu 3 serii ćwiczeń, po 20 powtórzeń w każdej serii (pomiędzy nimi krótki odpoczynek), należy odwrócić się na drugi bok i wykonać ćwiczenie drugą nogą.

2. Świetnym ćwiczeniem na wysmuklenie nóg są też tak zwane wykroki. Robimy wykrok, a następnie nogę znajdującą się z przodu uginamy pod kątem 90 stopni. Druga noga zaś spoczywa z tyłu, również ugięta (tak, że prawie dotyka podłoża). Powtarzamy ćwiczenie w serii, po 15 na każdą nogę.

3. Częstym problemem kobiet są nie tylko masywne uda, ale i łydki - wszak najczęściej dbamy o to, aby górna partia nóg nie była zbyt obfita, zapominając o dolnej. Doskonałym pomysłem na ładne wysmuklenie łydek jest jednak ćwiczenie na skakance - przyjemne i bardzo krótkie. Wystarczy już 5 minut skakania dziennie, by szybko zauważyć pierwsze efekty.

Ćwiczenia na talię osy

Agnieszka Jaskółka ma talię osy. Najlepszym sposobem na uzyskanie podobnego, ładnego wcięcia w pasie, jest trening z użyciem hula-hoopu. W ten prosty sposób można także wzmocnić mięśnie brzucha . Już kilka minut ćwiczeń dziennie (codziennie) wystarczy, by po kilku tygodniach zobaczyć wyraźne zmniejszenie się nieładnych boczków oraz spłaszczenie brzucha.

Doskonałym ćwiczeniem jest również wykonywanie skrętów tułowia (najlepiej z ciężarkami). Należy pamiętać, aby stanąć w lekkim rozkroku, a podczas treningu utrzymywać biodra nieruchome. Kręcić się ma jedynie tułów - to w jedną, to w drugą stronę.

Mel B ABS - wyciśniesz 4 razy więcej!

Ćwiczenia na jędrny biust

Z wiekiem biust ma tendencję do opadania, co jest naturalne - można jednak nieco zahamować ten proces, wykonując odpowiednie ćwiczenia. Ich celem jest wzmocnienie mięśni klatki piersiowej. Najpopularniejsze i najskuteczniejsze jest ćwiczenie z hantlami. Ręce podnosimy, tak aby tworzyły z ciałem kąt prosty - utrzymujemy ciężar w górze przez kilka sekund, a następnie powoli opuszczamy ręce, by znalazły się wzdłuż tułowia. Powtarzamy ćwiczenie kilka razy.

Potem wyciągamy ręce obciążone hantlami przed siebie (wewnętrzną stroną do góry) i zginamy je pod kątem prostym. Ćwiczenie polega na odchylaniu rąk w bok i powracaniu do wyjściowej pozycji. Wykonujemy kilka powtórzeń.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.