Co naprawdę działa najlepiej na cellulit?

Ma go prawie każda z nas. Pojawia się nieoczekiwanie w najbardziej strategicznych dla nas miejscach, czyli na udach, brzuchu i pośladkach. Czym się go pozbyć?

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wyrzucenie z diety przetworzonych produktów, słodyczy oraz fast foodów, pełnych soli i tłuszczy nasyconych. Jednak istnieją domowe sposoby, które mogą w tej walce pomóc.

1. Peeling z kawy

kawakawa Pixabay Pixabay

Peeling kawowy ma za zadanie ujędrnić skórę i nadać jej ładnego kolorytu. Wystarczy, że użyjesz mieszanki z fusów kawy, oliwy lub oleju kokosowego oraz cukru. Wmasuj okrężnymi ruchami papkę, którą potem zmyj ze skóry.

2. Naprzemienne natryski

Fot. Axor Hansgrohe

Zimny prysznic, na przemian z tym ciepłym, pobudza krążenie i pomaga w rozkurczaniu oraz obkurczaniu naczyń krwionośnych. Wystarczy, że po każdej kąpieli powtórzysz zabieg 5-6 razy, a Twoja skóra będzie bardziej elastyczna.

3. Woda

Owocowa wodaOwocowa woda Fot. BRENDA CARSON, SHUTTERSTOCK Fot. BRENDA CARSON, SHUTTERSTOCK

Woda nie tylko pomaga walczyć z cellulitem na zewnątrz, ale również od środka. Wypłukuje z organizmu zalegające toksyny. Powinnaś pić jej minimum 2 litry dziennie.

4. Fitness

Jak podrywać w klubie fitnessJak podrywać w klubie fitness fot. Fotokvadrat / shutterstock.com fot. Fotokvadrat / shutterstock.com

Ruch jest bardzo ważną bronią w walce z cellulitem! Jazda na rowerze, czy bieganie nie tylko pozwoli zrzucić parę kilo, ale pomoże także ujędrnić bardziej ciało.

Przeczytaj podobne historie TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.