Kamila Porczyk - schudnij z mistrzynią

Kamila Porczyk to trzykrotna Mistrzyni Świata Fitness, fotomodelka i zawodniczka MMA. Jest autorką wydanego na DVD poradnika "Chudnij po mistrzowsku z Kamilą Porczyk". Trenerka radzi co jeść i jak ćwiczyć, by zrzucić zbędne kilogramy i ładnie wyrzeźbić mięśnie.

Kamila Porczyk - podstawowe informacje

Kamila Porczyk urodziła się w Pionkach, 6 lipca 1977 roku. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Była zawodniczką krakowskiego klubu REAN.

Zdobyła też mnóstwo tytułów - między innymi Miss Universe Fitness w roku 2003, 2006 i 2010, a także Miss Fitness of Poland w roku 1999 i 2002. Do niej należy mistrzostwo świata International Federation of Body Builders z 2000 i 2001 roku. Posiada również tytuł mistrzyni świata Federacji NABBA (National Amateur Body-Builders Association) z 2006 roku.

Karate dla dorosłych. Jak wygląda trening?

Kamila Porczyk - MMA

Trenerka postanowiła również rozpocząć swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki , czyli MMA. Twierdzi, że przez 12 lat swojej działalności w branży fitness zdobyła już wszystko, czego chciała i straciła motywację do dalszej pracy. Motywację tą przywróciły jej właśnie zawody MMA.

Ma na swoim koncie 2 zwycięstwa - pierwsze z 15 czerwca 2013 roku, gdzie na gali Mix Fight pokonała Niemkę, Janę Wagenhuber, a drugie z 22 marca 2014 roku, gdy w Warszawie pokonała podczas gali KSW 26 Irynę Szaparenko.

Dieta i sport - dlaczego warto?

Kamila Porczyk bierze udział w wielu akcjach, których celem jest propagowanie zdrowego stylu życia - rozważnego odżywiania oraz uprawiania sportu. Najważniejsze jest przezwyciężenie pierwszej niechęci - z każdym kolejnym krokiem będzie łatwiej.

Lepsza forma to atrakcyjniejszy wygląd i dobre zdrowie - osoby cierpiące na nadwagę mają zwykle kłopoty z sercem, wysokim cholesterolem i nadciśnieniem. Aby wyeliminować te problemy należy połączyć właściwą dietę z odpowiednimi ćwiczeniami - trenerka uczy, jak to poprawnie zrobić.

Kamila Porczyk - porady dietetyczne

Trenerka przede wszystkim przestrzega przed łączeniem tłuszczów z cukrami i piciem słodkich napojów. To w nich upatruje późniejszych problemów z wagą - wszak każdy człowiek myśli, że szklanka soku pomarańczowego z kartonu jest zdrowa. A jeśli nie jest zdrowa - to przynajmniej nie może zaszkodzić. Tymczasem cukier i konserwanty zawarte w tego typu napojach źle wpływają na sylwetkę. Najlepiej zatem zdecydować się raczej na świeży owoc!

Najważniejsze - zdaniem Kamili Porczyk - jest jednak picie dużych ilości wody mineralnej, która wypłukuje szkodliwe substancje z organizmu i sprawia, że jest on odpowiednio nawodniony. To zaś jest niezwykle ważne dla trenujących - woda w organizmie przekłada się na pełniejsze mięśnie i dostarcza im siły.

Bardzo istotne jest jedzenie pięciu posiłków dziennie - w małych ilościach. To przyspiesza przemianę materii, a jednocześnie sprawia, że organizm nie jest przejedzony - unikniemy więc zbędnych kilogramów. Jedzenie zbyt dużej ilości pożywienia sprawia, że rozpychamy żołądek, który domaga się coraz większej ilości jedzenia. Małe, częste i zdrowe posiłki (ryba, twarożek, kasza, ryż, chude mięso, warzywa i owoce) sprawią, że poczujemy się lekko i będziemy mieli więcej zapału do ćwiczeń.

Ksylitol - dlaczego warto zastąpić nim biały cukier?

Kamila Porczyk - polecane ćwiczenia

Oczywiście, spadek wagi nastąpi szybciej i będzie zdrowszy, gdy dieta zostanie połączona z właściwymi ćwiczeniami. Kamila Porczyk proponuje między innymi:

1. Na zgrabne nogi - Wymachy nogą (najpierw lewą, później prawą), ustawioną w pozycji flex, czyli zadartą do góry. Przyjmujemy pozycję podpartą, w klęku, wykonując pełne wymachy nogą, po skosie. Najlepiej wykonywać od 3 do 5 serii na każdą nogę.

2. Na jędrne pośladki - Leżąc na brzuchu, rozchylamy nogi, łącząc je jednocześnie stopami. Następnie unosimy kolana, napinając pośladki. Wykonujemy od 3 do 5 serii, powtarzając ćwiczenie w każdej po 15 lub 20 razy.

3. Na płaski brzuch - Najlepsze jest wykonywanie brzuszków. Warto je nieco urozmaicić, na przykład wykonując ćwiczenie z uniesionymi nogami.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.