Ćwiczenia na brzuch z Mel B - Trening ABS dzięki któremu wyciśniesz 4 razy więcej!

Ćwiczenia ABS z Mel B, ikoną płaskiego brzucha. Była Spice Girl - Melanie Brown, wykorzystała swoje zamiłowanie do sportu i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych trenerek fitness na świecie.

ABS - ćwiczenia a dieta według Mel B

Wiele kobiet cierpiących na nadwagę lub po prostu pragnących przywrócić swojej figurze dawną świetność narzeka, że sama dieta przynosi bardzo słabe rezultaty. To smutny, ale oczywisty fakt. Jak wielokrotnie podkreśla Melanie B, dieta to jedynie 60% sukcesu, jeśli liczy się na pierwsze efekty już po dwóch tygodniach stosowania jej programu. Zasada inspirowana wskazówkami Mel B numer 1: dieta powinna iść w parze z treningiem!

Dlaczego sam trening nie wystarczy żeby schudnąć?

Towarzysząca programowi ABS dieta nie musi być nudna i totalnie pozbawiona ulubionych potraw. Jak mówi Mel B, kluczowe jest spożywanie małych posiłków w regularnych odstępach czasu, co 2-3 godziny. Podstawą jadłospisu jest tutaj chude mięso, ryby, produkty pełnoziarniste oraz świeże owoce i warzywa. Można włączyć do niej odtłuszczone mleko jako bazę do pysznych owocowych koktajlów , które pomogą zaspokoić jedzeniowe zachcianki.

Trening ABS - ćwiczenia bez rozgrzewki według Mel B nie wchodzą w grę

Skuteczna rozgrzewka to taka, która przygotuje wszystkie mięśnie do wzmożonej pracy bez ryzyka kontuzji. Rozgrzewka w stylu Melanie B to przynajmniej 5 minut intensywnej pracy dla całego ciała. To kompletny zestaw z elementami jak step-touch, krążenia i unoszenia ramion oraz kolan. Zasada inspirowana filozofią Mel B numer 2: rozgrzewka to obowiązkowy początek i podstawa do dalszego treningu.

Jak zwraca uwagę Mel B, ABS mimo tego, że skupia się na mięśniach brzucha wymaga też aktywnego udziału innych partii ciała. Nie wolno więc zaniedbywać żadnej z nich, a zainwestowane w rozgrzewkę 5 minut, zrekompensują zdrowe i silne mięśnie, bez uciążliwych kontuzji.

Super Brzuch - płaski brzuch i kilka kilogramów mniej

instagram.com/officialmelb

ABS ćwiczenia cardio - uwielbiany przez Mel B spalacz tłuszczu

Melanie B cały czas powtarza, iż oprócz ćwiczeń typowo wysiłkowych, cardio jest niezbędnym elementem programu, w sytuacji gdy chce się spalić zbędny tłuszcz. Trening cardio, jak sama nazwa sugeruje, cechuje szybsza niż w przypadku innych ćwiczeń akcja serca. Dzięki rytmicznym wdechom i wydechom w organizmie powstają idealne warunki do tlenowego spalania tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że ilość dostarczanego tlenu jest wyższa, niż wynikałoby to z normalnego zapotrzebowania. Zasada inspirowana wskazówkami Mel B numer 3: nic tak nie spala tłuszczu jak ćwiczenia cardio i kontrolowany rytmiczny oddech.

Należy jednak pamiętać, że zawsze ważniejsza będzie jakość wykonanych powtórzeń, niż ilość tych niepoprawnie wykonanych.

Trening siłowy i aerobowy - jak je łączyć?

Trening ABS - ćwiczenia na wszystkie partie mięśni brzucha

Podstawa treningu Mel B: brzuszki! Dlaczego ABS jest taki skuteczny? Ponieważ obejmuje kompletny zestaw ćwiczeń na brzuch . Oznacza to, że wszystkie jego partie są zaangażowane w kolejne powtórzenia. Skutkuje to wzmocnieniem mięśni górnej i dolnej części brzucha, mięśni skośnych i poprzecznych, a także mięśni dolnego odcinka pleców. Podczas wszystkich ćwiczeń z tego programu należy szczególnie pamiętać właśnie o tych ostatnich. Jeśli podczas powtórzeń miednica nie jest dociśnięta do podłoża bardzo często skutkuje to nadwyrężeniami w tym obszarze. Zasada inspirowana wskazówkami Mel B numer 4: tylko ćwiczenia obejmujące wszystkie partie mięśni brzucha przynoszą szybkie rezultaty.

Ćwiczenia ABS z Mel B należy wykonywać 3 razy w tygodniu po 2 serie. Mimo, że są bardzo intensywne pozostają łatwe w wykonaniu. Z pewnością poradzi sobie z nimi każda z pań, która chce uzupełnić swoją dietę o zestaw ćwiczeń, które przyspieszą nadzwyczajny efekt.

30 dni do płaskiego brzucha. Podejmij wyzwanie Małgosi Mączyńskiej!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.