Hannibal For King - legenda street workoutu w Polsce

Hannibal For King, niekoronowany król w kalistenice po raz pierwszy pojawi się w Polsce. W dniach 12-13 września wystąpi na pokazie w Warszawskim Centrum EXPO XXI na FIWE - Międzynarodowych Targach Branży Fitness & Wellness.

FIWE to targi o biznesowym charakterze, mające na celu zaprezentowanie sprzętu, akcesoriów i usług fitness & wellness. To wydarzenie jest okazją do spotkania wielu reprezentantów sektora sportowego, przedsiębiorców i inwestorów w jednym miejscu, umożliwiającą podpisanie kontraktów, powiększenie sieci dystrybucji czy zapoznania się z nowościami z ofercie konkurencji.

FIWE rozszerzone o trzy nowe strefy tematyczne

Podczas targów przewidziano wiele atrakcji. Wychodząc naprzeciw wielkiemu zainteresowaniu ze strony wystawców i odwiedzających, organizatorzy trzykrotnie powiększyli powierzchnię wystawienniczą. Na najbliższych targach pojawią się aż trzy nowe strefy tematyczne.

Pierwszą ze stref jest FIWE EXPERTS - platforma o charakterze biznesowym przeznaczona dla przedsiębiorców i instruktorów z branży fitness & wellness. W ramach tej części obędzie się międzynarodowe spotkanie branży, coaching, networking i warsztaty. FIWE EXPERTS to okazja do zdobycia cennej wiedzy i porad od najlepszych w branży.

Kolejna ze stref są zawody kulturystyczne FIWE BODYBUILDING , będące jednocześnie jedynymi w Polsce eliminacjami do prestiżowych zawodów Arnold Classic Europe 2015. Odwiedzający będą mieli okazję do zobaczenia zmagań najlepszych zawodników w Polsce, którzy przez lata pracowali na swoją formę.

Kolejną nowością są treningi z trenerami międzynarodowej sceny fitness powered by Reebok . Odwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w treningach prowadzonych przez międzynarodowych instruktorów fitness i sprawdzenia swojej kondycji. Dodatkowo na scenie głównej odbędą się liczne pokazy.

Zobacz wideo

Targi FIWE to niesamowita okazja do spotkania gości specjalnych wydarzenia, takich jak np. Simeon Panda, Michał Karmowski, Akop i Sylwia Szostak, Paweł Głuchowski, Mariusz Mróz. W tym roku jednym z ambasadorów targów został także legendarny już Hannibal For King.

Hannibal For King urodził się i wychował w Nowym Jorku. Wiele osób zastanawia się, czy jego imię jest prawdziwe i skąd się wzięło. Jego rodzice nazwali go tak po jednym z największych w historii wojowników, który 2000 lat temu rzucił imperium rzymskie na kolana. Cechowała go niesamowita w podejmowaniu nieprawdopodobnych zadań, dlatego stał się inspiracją dla rodziców Hannibala i jego samego. Jako młody człowiek Hannibal stanął w obliczu wielu problemów, dlatego rozpoczął trenowanie w bardzo młodym wieku, ponad 20 lat temu. Wychowywał się w trudnej okolicy, a ćwiczenia pomagały mu uciec od problemów i radzić sobie z nimi. Dla niego nie był to tylko trening, ale walka. Powiedział: "Walczysz, zwalczasz swój własny ból, walczysz z własnym ciałem, kiedy odmawia ci posłuszeństwa, walczysz o sukces, zwalczasz wszelkie przeciwności, które stoją pomiędzy tobą i tym, co chcesz osiągnąć". Mimo wielkiej sławy, wciąż niewiele o nim wiadomo. Obecnie Hannibal For King mieszka w nowojorskiej dzielnicy Queens i pracuje jako trener personalny.

Hannibala przepis na sylwetkę

Na swoją formę Hannibal pracuje 6-7 dni w tygodniu, dzięki czemu udało mu się osiągnąć imponującą sylwetkę i ogromną siłę, która pozwala mu na wykonywanie tak unikalnych, a zarazem wymagających ćwiczeń, które przez wielu wcześniej uważano za fizycznie niemożliwe do wykonania. Jego trening opiera się zasadniczo na 4 ćwiczeniach: pompki , dipy, podciąganie z nadchwytem i podciąganie z podchwytem. Każde z ćwiczeń wykonuje z możliwie najszybszym tempie, co dodatkowo zwiększa ich intensywność. Podczas treningu Hannibal wprowadza także wiele modyfikacji i stara się układać jak najtrudniejsze dla siebie ćwiczenia, ponieważ to właśnie uważa za drogę do największych postępów.

Hannibal For King jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w świecie street workoutu . Jego filmy na Youtube obejrzały miliony użytkowników, a jego naśladowców można znaleźć na całym świecie. Mieszkańcy Nowego Jorku mają więcej szczęścia - mogą spróbować spotkać go w jednym z parków i zapytać o radę.

Pokazy Hannibala będzie można zobaczyć na tegorocznych targach FIWE w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Najsłynniejszy prekursor Street Workoutu będzie dostępny dla fanów przez 2 dni targowe 12-13 września na hali nr 3.

Więcej informacji o targach TUTAJ

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.