Avene Antirougeurs walczy z zaczerwieniami

Odpowiadając na potrzeby skóry naczynkowej Laboratoria Dermatologiczne Avene oferują innowacyjną linię dermokosmetyków Antirougeurs, opartych o nowej generacji wyciąg z ruszczyka, który jeszcze szybciej i skuteczniej zmniejsza uciążliwe zaczerwienienia skóry.

Avene Antirougeurs - obiekt zainteresowań rumieńce

Uroczy rumieniec przyłapanego na kłamstwie malucha, w przypadku dorosłych nie jest już tak ujmujący. I nie chodzi o kłamstwo, a o samo zaczerwienienie.

Sucha i odwodniona skóra to efekt zanieczyszczenia powietrza

Naturalna przypadłość

Rumieńce są naturalną konsekwencją skoku adrenaliny. Ten "awaryjny" hormon przygotowuje organizm do walki lub ucieczki: wyostrza zmysły i przyspiesza krążenie krwi. Zjawisko czerwienienia się nie zawsze jednak jest związane z sytuacją napięcia czy stresu. Niektórzy rumienią się bardzo łatwo, inni - wcale. Niestety, nie ma możliwości kontroli tego odruchu - bezwarunkowa kwestia biologii.

... która może zostać zaburzona

Niektórzy "zapalają się" nader często - gdy ktoś się do nich uśmiechnie, gdy zamawiają danie w restauracji, gdy odbierają telefon w zasięgu słuchu innych. W skrajnych przypadkach, ta sytuacja może stać się prawdziwym problemem i przekształcić się w erytrofobię, czyli lęk przed czerwienieniem się.

Rumieńce na twarzy są efektem nadreaktywności naczyń krwionośnych i pierwszym symptomem klinicznym, chronicznej i postępującej choroby - trądziku różowatego, który dotyka 2-3 % populacji (w Polsce ponad 1,3 mln ludzi). Nawet sporadycznie pojawiające rumieńce, powinny być sygnałem ostrzegawczym i impulsem do zastosowania odpowiedniej pielęgnacji.

Medyczny wyciąg z ruszczyka - odpowiedź na potrzeby skóry naczyniowej

Ruszczyk zwiększa wydolność układu żylnego i rozciągliwość żył oraz wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry naczyniowej. Dobroczynne właściwości ruszczyka potwierdzono na płaszczyźnie medycznej, już w 1961 roku. Został zastosowany w lekach na zaburzenia żylne (problem ciężkich nóg) grupy farmaceutycznej Pierre Fabre. Wyniki trwających latami badań klinicznych i naukowych oraz medyczne doświadczenie Laboratoriów Pierre Fabre, dotyczące działania ruszczyka jako leku zostały przeniesione na płaszczyznę dermokosmetyków. Zaowocowało to pracowaniem ekstraktu z ryszczyka, wyjątkowo bogatego w saponiny. Wyciąg ten został zastosowany w linii Antirougeurs marki Avene, należącej do grupy Pierre Fabre.

Linia Antirouguers to gama produktów do pielęgnacji skóry naczyniowej, oparta o najnowszej generacji medyczny wyciąg z ruszczyka o maksymalnym stężeniu. Właściwości wzmacniające naczynia krwionośne wyciągu, pozwalają na ukierunkowane bezpośrednio na naczynia działanie, a więc na przyczynę choroby, a nie tylko na jej objawy. Woda Termalna Avene zawarta w preparatach - zmniejsza uczucie gorąca oraz koi skórę.

Dermokosmetyki Antirougeurs :

- Zwężają naczynia krwionośne, zmniejszają rozproszone zaczerwienienia, powodują, że zaczerwienienia napadowe stają się rzadsze (wyciąg z ruszczyka wzbogacony w saponiny)

- Chronią naczynia krwionośne wzmacniając je i uszczelniając (metylochalkon hesperydyny)

- Zmniejszają opuchliznę (siarczan dekstranu)

- Zmniejszają uczucie podrażnienia i gorąca (Wody Termalna Avene)

- Chronią przed promieniowaniem UVB i UVA, odpowiedzialnym za uwrażliwienie naczynek krwionośnych skóry (SPF 20)

W skład linii wchodzą:

ANTIROUGEURS MLECZKO DO OCZYSZCZANIA SKO´RY NACZYNKOWEJ

Pojemność: 200ml

Cena: 68 PLN

Antirougeurs mleczko przeznaczone jest do codziennego oczyszczania, demakijażu i pielęgnacji skóry skłonnej do zaczerwienień oraz z rozszerzonymi naczynkami. Zapewnia skórze natychmiastowy efekt chłodzący, zmniejsza uczucie gorąca, pieczenia i podrażnienia, doskonała tolerancja skóry nawet po zabiegach laserowych.

ANTIROUGEURS JOUR LEKKI KREM NAWILŻAJĄCY DO SKÓRY NORMALNEJ I MIESZANEJ

Pojemność: 40ml

Cena: 93 PLN

Antirougeurs Lekki krem ma lżejszą konsystencji, szybko wnika w głąb skóry, nawilża ją , pozostawia delikatną ale nie powoduje błyszczenia.

ANTIROUGEURS JOUR KREM NAWILŻAJĄCY DO SKÓRY SUCHEJ I BARDZO SUCHEJ

Pojemność: 40 ml

Cena: 93 PLN

Formuła kremu do codziennej pielęgnacji została opracowana tak, aby zapobiegać i redukować zaczerwienienia oraz jednocześnie nawilżać skórę:

Wyciąg z ruszczyka wzbogacony w saponiny : ułatwia mikrokrążenie skórne, zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza rozproszone zaczerwienienia, powoduje, że zaczerwienienia przejściowe stają się rzadsze.

ANTIROUGEURS FORT - KONCENTRAT NA UTRWALONE ZACZERWIENIENIA

Pojemność: 30 ml

Cena: 87 PLN

Forma galenowa koncentratu Antirougeurs FORT zapewnia łatwe rozprowadzanie. Silikon zawarty w formule, tworzy ochronną powłokę na powierzchni naskórka oraz zmniejsza jego szorstkość. Tubka z kaniulą ułatwia precyzyjną aplikację.

ANTIROUGEURS CALM MASECZKA ŁAGODZĄCO-REGENERUJĄCA DO SKÓRY NACZYNKOWEJ

Pojemność: 50 ml

Cena: 70 PLN

Dzięki delikatnej i lekkiej konsystencji wody silikonowej, maska zapewnia uczucie świeżości, natychmiastowego ukojenia i komfortu, jednocześnie przyspieszając gojenie skóry podrażnionej i z niewielkimi uszkodzeniami (np. po zabiegach laserowych).

Olej jojoba, olej makadamia, olej arganowy, olej awokado - który olej będzie idealny dla ciebie?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA