Ćwiczenia na pośladki z Mel B - pośladki idealne, czyli trening z gwiazdą [Trening pośladków]

?Mel B - pośladki? - coraz więcej osób właśnie takie hasło wpisuje w wyszukiwarkę Google, chcąc znaleźć jakiekolwiek informacje o rewelacyjnym treningu, wymyślonym przez gwiazdę. Ćwiczenia zajmują ledwie 10 minut dziennie, a mimo to przynoszą świetne efekty i to w dość krótkim czasie.

MEL B - ABS I TRENING NA JĘDRNE POŚLADKI

Mel B, czyli Melanie Brown, to znana brytyjska piosenkarka, która jako Scary Spice występowała w popularnym zespole Spice Girls. Piosenkarka przytyła w czasie ciąży i po urodzeniu córki postanowiła ćwiczyć, aby zrzucić zbędne kilogramy. Tak bardzo spodobały jej się treningi, że - mimo osiągnięcia idealnej sylwetki - ćwiczyła dalej. W końcu zaczęła opracowywać swoje własne ćwiczenia i dla wielu stała się prawdziwą ekspertką w tej dziedzinie.

Jeden z treningów, opracowanych przez Mel B -  ABS - pomaga wyrzeźbić piękne mięśnie na brzuchu i jednocześnie pozbyć się warstwy tłuszczu, która bardzo często się na nim odkłada. Trening dla mięśni pośladków, wymyślony przez gwiazdę ma zaś je odpowiednio unieść, ujędrnić i również odchudzić - tak, aby zbudowane były w większości z mięśni, a nie tkanki tłuszczowej .

Trening i dieta z Mel B

MEL B - EFEKTY TRENINGU

Czy trening z Mel B przynosi efekty? Oczywiście - gdyby tak nie było, nie miałaby tylu zwolenniczek i naśladowców. Opracowane przez nią ćwiczenia wchodzą w skład autorskiego programu "Totally Fit", który jest treningiem na wszystkie partie ciała. Największym powodzeniem cieszą się jednak właśnie te ćwiczenia, dzięki którym można ładnie wyrzeźbić brzuch, nogi i pośladki.

Wszystkie ćwiczenia z gwiazdą usprawniające kondycję to jednocześnie ćwiczenia odchudzające. Na początku wystarczy już 10 minut dziennie - to naprawdę niewiele, a ćwicząc z Mel B efekty widać już po 4 tygodniach! Niektóre ćwiczenia - jak na przykład opracowany przez Mel B ABS - można wykonywać nawet rzadziej, bo 3 razy w tygodniu. Dzięki gimnastyce z Mel B pośladki będą jędrne, nogi zgrabne, a talia smukła!

TRENING Z MEL B - ROZGRZEWKA

Jak twierdzi Mel B, rozgrzewka może być krótka, ale musimy ją wykonać, aby nie nabawić się jakichś kontuzji. Co powinno wchodzić w skład tej trwającej 5 minut? Gwiazda radzi:

1. Podwójny step touch (tzw. krok na bok) - dostawienie nogi, krok na bok, dostawienie nogi. A do tego wymachy ramionami - w górę, w bok oraz w dół.

2. Krążenie ramionami -  krążenia ramion powinniśmy wykonać po 30 razy - w tył oraz w przód. Aby równocześnie pracować nad rozciąganiem mięśni nóg, należy naprzemiennie podnosić kolana - i to wysoko.

3. Kolana w górę -  kolana podnosimy naprzemiennie w bok, jednocześnie zwiększając tempo. Każde podniesienie kolana powinno łączyć się z opuszczeniem ramion i odwrotnie.

4. Unoszenie ramion - na koniec należy przez około minutę unosić ramiona na wysokość barków, przy równoczesnym wyciąganiu nogi (najpierw lewej, potem prawej, potem znów lewej itp.) w bok.

TRENING Z MEL B - ĆWICZENIA NA POŚLADKI

Jak powinien wyglądać sam trening? Oto przykładowe ćwiczenia na pośladki:

- Stajemy na kolanach, dłonie opierając o podłoże. Jedną nogę podnosimy w bok, by tworzyła kąt prosty z drugą nogą. Najpierw przez 30 sekund trenujemy nogę prawą, a potem przez 30 sekund nogę lewą.

- Wykonujemy tak zwane "pompowanie pośladków", unosząc zgiętą w kolanie nogę do tyłu, tak jakbyśmy chcieli je rzeczywiście napompować.

- Układamy się na boku, podpierając głowę na dłoni i zginamy jedną nogę w kolanie (tą leżącą na podłożu), a drugą unosimy wyprostowaną w górę. Rytmicznie opuszczamy ją i podnosimy, nie pozwalając by dotknęła podłoża lub drugiej nogi. Po minucie zmieniamy nogę.

- Leżąc na podłodze na plecach, rytmicznie podnosimy pośladki. Powtarzamy ćwiczenie przez minutę.

10 minutowy trening na płaski brzuch

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.