Antigravity Fitness - ćwiczenia wbrew grawitacji!

Antigravity fitness to niezwykłe ćwiczenia, które łączą w sobie elementy fitnessu, jogi, stretchingu, a nawet tańca. Wykonywane są na specjalnych podwieszanych hamakach, które redukują wpływ grawitacji na nasze ciało, czyniąc je jeszcze bardziej spektakularnymi i wyjątkowymi. Specjalnie dla Was postanowiliśmy je przetestować i porozmawiać z pomysłodawcą zajęć Antigravity - samym Chistopherem Harrisonem!

ZOBACZ PIĘKNE ZDJĘCIA NAGICH ATLETEK!

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozgrzewki , która zdecydowanie odbiegała od jej standardowych form. Christoph zachęcał do energicznego poruszania hamakiem, rytmicznego bujania biodrami i wymachów rękami na podobieństwo latających ptaków. Sama rozgrzewka już wywołała uśmiech na wszystkich twarzach zapowiadając, że czeka nas po prostu dobra zabawa, a nie katorżniczy trening.

Jak wykonać rozgrzewkę?

Po kilku minutach "tańca" wokół hamaków, Harrison zaczął przedstawiać nam figury, które miałyśmy powtarzać - figura "ptaka" czy "latającego psa", które na początku wydawały się niewykonalne, a wręcz niebezpieczne.

Następnie zaczęliśmy uczyć się wchodzenia na hamak, co tylko w teorii wydaje się być prostym zadaniem.

antigravity fitnessantigravity fitness antigravity fitness antigravity fitness

- Musicie ustawić hamak na wysokość swoich bioder. Nie martwcie się, gwarantuję, że jeśli tylko będziecie wykonywać moje polecenia nic Wam się nie stanie. Ten materiał jest w stanie utrzymać małego słonia i jeszcze nikt nigdy z niego nie spadł, więc bez paniki! - Apelował z uśmiechem Chris widząc nasze przestraszone miny.

Kluczem do wykonania wszystkich figur było skupienie, opanowanie i utrzymanie równowagi. Dzięki koncentracji zaczęliśmy powoli zawieszać się na hamakach i wykonywać coraz bardziej śmiałe i skomplikowane ruchy. Kiedy poczuliśmy się pewnie, z łatwością przyszło nam "latanie" czy nawet "stawanie na głowie"! Gdy minęła pierwsza ekscytacja, powoli zaczynaliśmy przechodzić w stan odprężenia . Kolejno rozluźnialiśmy poszczególne partie ciała, uspokajaliśmy oddechy i skupialiśmy się tylko na sobie - to wszystko do góry dogami!

8 sposobów na odreagowanie stresu

antigravity fitnessantigravity fitness antigravity fitness antigravity fitness

- Teraz wasze narządy wewnętrzne się "resetują", ciało uspokaja, a umysł odpręża. Skupcie się tylko na sobie i starajcie się myśleć tylko o pozytywnych rzeczach, które się Wam przydarzyły - mówił Harrison.

Słowa Chrisa działały kojąco, a delikatna muzyka w tle wprowadzała nas w stan głębokiego odprężenia. Po kilku minutach zaczęliśmy wychodzić z pozycji zauważają c pewne zmiany w nastawieniu. Teraz nikt nie bał się nowych pozycji, do każdego nowego wyzwania podchodziliśmy ze spokojem, a wręcz ekscytacją. Taka zmiana nastąpiła po zaledwie 20 minutach ćwiczeń!

antigravity fitnessantigravity fitness antigravity fitness antigravity fitness

Po wykonaniu wszystkich konfiguracji, przyszedł czas na najprzyjemniejszą część - odpoczynek w "kokonie". Należało położyć się w hamaku, chowając w niego głowę i łącząc stopy . Po zajęciu wygodnej pozycji, leżeliśmy wsłuchując się w rytm naszego ciała.

- Może kogoś rozhuśtać? Kto ma ochotę, ręka w górę! - krzyczał Chris.

Kiedy wyszliśmy z kokonów, poczuliśmy przepływającą przez nas energię i skupienie. Przede wszystkim pozbyliśmy się napięcia i złej energii gromadzonej w ciągu całego dnia. Zajęcia Antigravity z pewnością każdy z nas zapamięta na długo, a ja - mam nadzieję, że już niedługo powtórzę to doświadczenie!

Aktualnie zajęcia znajdziecie w grafiku siłowni Holmes Place !

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.