AcroYoga - gimnastyka akrobatyczna, joga i relaks w jednym

AcroYoga to nowatorska forma treningu, która jest doskonałym i ekscytującym sposobem na utrzymanie zgrabnej sylwetki, rozciąganie i wzmacnianie mięśni. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.

Czym jest AcroYoga

AcroYoga to połączenie dynamicznej mocy gimnastyki akrobatycznej, świadomości jogi i relaksującego masażu tajskiego. Zawiera w sobie elementy bazujące na świadomości ciała, jak również ćwiczenia o potencjalnym działaniu terapeutycznym dla ciała i ducha.

Najbardziej niezwykły w Acro Yodze jest kontakt z drugą osobą i budowanie z nią silnej relacji - podczas praktyki nie tylko doświadczamy wyjątkowej bliskości z drugą osobą, ale także uczy się wzajemnego zaufania.

AcroYoga - c o dają nam ćwiczenia

Ćwiczenie AcroYogi wyzwala pozytywne emocje, otwiera nasze serca i umysły na innych, jest także szansą na poznanie wspaniałych ludzi, dzielących podobne pasje. Poza tym doskonale wzmacnia ciało, w szczególności mięśnie utrzymujące prawidłową postawę, działa nadzwyczaj odprężająco i pozwala na fizyczne uwolnienie napięć, w szczególności kręgosłupa, pozwala również spalić zbędne kalorię. Wystarczy trochę zaangażowania i chęci, a efekty ćwiczeń będą zauważalne już po kilku tygodniach - mówi Michał Maciaszek, pierwszy i jedyny certyfikowany nauczyciel AcroYogowy w Polsce.

Termin "acroyoga" był używany nieformalnie, w Santa Monica (Muscle) Beach od lat 90-tych. Do Polski AcroYoga zawitała we wrześniu 2013 r. Ta nowatorska forma treningu z każdym miesiącem zdobywa coraz większą popularność i grono zwolenników.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.