II Górski Maraton Jogi w Wierchomli

Hotel Wierchomla SKI&SPA Resort w Beskidzie Sądeckim oraz portal Joga-Joga.pl zapraszają na II Górski Maraton Jogi w Wierchomli. Czekamy na wszystkich, którzy już ćwiczą jogę oraz amatorów, osoby chcące zdrowo żyć i zadbać o swoje ciało i umysł.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o jodze: zalety, jak ćwiczyć, jak wybrać matę do jogi?

Co to jest maraton jogi?

Maratony Jogi - yogathony to część światowego nurtu zainteresowania zdrowym i aktywnym trybem życia. Ideą yoghathonów jest wspólne wykonywanie określonej sekwencji i pozycji jogi w określonym czasie i miejscu. Im więcej uczestników weźmie udział w maratonie, tym bardziej spektakularny i widowiskowy będzie efekt. Imprezy tego typu z roku na rok przyciągają coraz więcej uczestników, podobne imprezy odbywały się już w Nowym Jorku czy Toronto. W Polsce pierwszy górski maraton jogi odbył się w sierpniu 2013 roku w Wierchomli w Beskidzie Sądeckim.

II Górski Maraton Jogi w Wierchomli - 108 powitań słońca

II Górski Maraton Jogi odbędzie się w ostatni weekend sierpnia. Celem imprezy jest nie tylko promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, ale promocja idei slowlife i slowfood, które są szerszym spojrzeniem na świadome podejście do życia w zabieganym i pędzącym świecie. Podczas dwudniowej imprezy będzie można dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę z jogą, poznać podstawowe techniki ćwiczeń, wziąć udział w zajęciach joga dla biegaczy, joga dla kręgosłupa czy pokonaj stres z jogą. Maraton to zaproszenie dla osób, które łączy wspólna pasja oraz osób, które lubią spędzać czas wolny w otoczeniu natury i przyrody.

Na specjalne zaproszenie organizatorów w maratonie weźmie udział światowej sławy joginka - Jacki Nett, która opracowała własną metodę ćwiczeń wspomagającą w leczeniu chorób kobiecych. Zajęcia przygotowujące do maratonu poprowadzi Wiktor Morgulec. Najważniejszym wydarzeniem dwudniowej imprezy będzie widowiskowy maraton jogi na stoku Wierchomla. Wszyscy uczestnicy maratonu wspólnie wykonają 108 powitań słońca, czyli jedną z podstawowych i najbardziej znanych sekwencji jogi na świecie. II Górski Maraton Jogi w Wierchomli to świetna propozycja na zakończenie wakacji!

Gościem specjalnym imprezy będzie Jaki Nett, światowej sławy nauczycielka jogi. Wspierają nas Tomasz Raczek - krytyk filmowy, Paulina Holtz - aktorka oraz Jan Huruk - mistrz maratonów biegowych.

Organizatorzy: Hotel Wierchomla SKI&SPA Resort oraz portal joga-joga.pl

Termin: 30.08 - 31.08.2014 r.

Miejsce: Wierchomla Mała, Beskid Sądecki, Małopolska

Więcej informacji na:  www.wierchomla.com.pl , www.joga-joga.pl .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.