CXWorksx - trening mięśni głębokich

Jeśli chcesz skupić się na treningu mięśni głębokich, wypróbuj zajęcia fitness CXWorksx. Pod tą nazwą kryje się metoda stworzona przez Les Mills: 30 minutowe ćwiczenia z wykorzystaniem ekspandera.

CXWorksx będziesz mogła przetestować podczas Reebok Woman's Fitness Camp 8 czerwca w Warszawie! Ta wyjątkowa impreza zgromadzi 3 tysiące ćwiczących osób i odbędzie się pod hasłem "Cały fitness w jednym miejscu".

CXWorksx dba o mięśnie głębokie

Jest to funkcjonalny trening siłowy mięśni głębokich tułowia oraz brzucha. Ćwiczenia trwają 30 minut. Do treningu wykorzystywany jest ekspander gumowy. Wykonywane są z nim ćwiczenia izolacyjne, które koncentrują się na określonych mięśniach oraz - przeplatane z nimi - ćwiczenia zintegrowane, w czasie których wiele mięśni jest zaangażowanych jednocześnie.

Trening funkcjonalny pomoże wyrzeźbić sylwetkę

Trening funkcjonalny opiera się na wielostawowych ćwiczeniach, które imitują ruchy codziennego życia. Taki trening wzmacnia mięśnie, poprawia działanie układu krążenia i wydolność organizmu.

Ten rodzaj treningu angażuje do pracy mięśnie głębokie, jak i "centralny gorset mięśniowy" tzw. core, wzmacniając mięśnie tułowia zarówno z przodu jak i z tyłu, odciążając tym samym kręgosłup.

Wyróżnikiem ćwiczeń w treningu funkcjonalnym jest zastosowanie takich urządzeń i akcesoriów, które pozwalają na niczym nieskrępowany, nieograniczony, wielopłaszczyznowy ruch, aktywizujący do pracy całe ciało - takie akcesoria to np. ekspander.

Jak wyglądają ćwiczenia CXWorksx?

1. Rozgrzewka koncentruje się na umiejętności wyszukiwania i aktywowania głębokich mięśni tułowia i brzucha.

2. Ćwiczenia mięśni głębokich tułowia i grzbietu. Jest to wyzwanie dla dolnych i górnych mięśni brzucha.

3. Ćwiczenia siłowe w pozycji stojącej I. Trening w pozycji stojącej mięśni pośladkowych, pleców oraz ćwiczenia wzmacniające wytrzymałość funkcjonalną. Dzięki nim osiągniesz również lepszą kontrolę nad własnym ciałem.

4. Ćwiczenia siłowe w pozycji stojącej II. Ta część treningu koncentruje się na mięśniach pośladkowych poprzez wykonywanie takich ćwiczeń, jak uginanie nóg w kolanach i ich unoszenie.

5. Ćwiczenia siłowe mięśni głębokich tułowia i grzbietu I. Podczas tej części trenujesz mięśnie skośne brzucha w ramach trzech schematów ćwiczeń ruchowych, między innymi poprzez skręty tułowia w pozycji leżącej.

6. Ćwiczenia siłowe mięśni głębokich tułowia i grzbietu II. Aby zrównoważyć trening i poprawić postawę wprowadzono ćwiczenia koncentrujące się na mięśniach pośladkowych oraz mięśniach pleców.

cxworksx zajęcia fitness

Efekt zajęć fitness CXWorksx

Poprzez dynamiczny trening mięśni brzucha, pośladków i pleców, program ten poprawia wytrzymałość, siłę funkcjonalną, równowagę, zmniejszając tym samym ryzyko kontuzji . Poza tym dzięki ćwiczeniom lepiej zrozumiesz fizjologię pracy mięśni głębokich tułowia i brzucha, co jest ważne przy wykonywaniu codziennych czynności, takich jak nawet prostowanie pleców.

Podobnie jak w przypadku innych programów Les Mills co trzy miesiące zaskoczymy cię nową choreografią i inspirującą muzyką.

Jak często powinno się trenować CXWorksx?

Trening może być zarówno treningiem samodzielnym, ale również jest doskonałym uzupełnieniem innych treningów i może być wykonywany bezpośrednio po nich. Ze względu na konieczność regeneracji zaleca się jednodniową przerwę pomiędzy treningami.

Dla kogo jest trening CXWorksx?

Podczas treningu istnieje możliwość wyboru poziomu zaawansowania danego ćwiczenia w zależności od poziomu wytrenowania. Dzięki temu trening jest odpowiedni zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Co należy zabrać na trening?

Niezbędna będzie wygodna odzież sportowa, ręcznik i butelka wody. Taśmy gumowe, z które są wykorzystywane podczas zajęć są dostępne w klubie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.