Trening plyometryczny. Les Mills Grit Series Plyo - popraw szybkość i zwinność

Trening plyometryczny wykonują sportowcy i biegacze, żeby poprawić szybkość, zwinność i siłę. Na zajęciach Les Mills Grit Series Plyo możesz przetestować ten rodzaj treningu!

Les Mills Grit Series będziesz mogła przetestować podczas Reebok Woman's Fitness Camp 8 czerwca w Warszawie! Ta wyjątkowa impreza zgromadzi 3 tysiące ćwiczących osób i odbędzie się pod hasłem "Cały fitness w jednym miejscu".

Trening plyometryczny poprawia szybkość

Trening plyometryczny, czyli trening szybkości i zwinności pozwala mięśniom uzyskać maksymalną siłę w najkrótszym czasie. Jest polecany osobom uprawiającym sporty wymagające wykonywania skoków, biegów, rzutów lub podnoszeń. Ale nie tylko. Włączenie takich elementów do treningu pozwala zwiększyć wytrzymałość, poprawia kondycję i wzmacnia mięśnie całego ciała, szczególnie nóg, pośladków, a także brzucha i tułowia.

Trening plyometryczny angażuje o 40% więcej włókien mięśniowych oraz zapewnia wyćwiczone, atletyczne i wyrzeźbione ciało.

Les Mills Grit Series Plyo - interwały w rytm muzyki

Trening zaprojektowany przez Les Mills łączy ćwiczenia siłowe z ćwiczeniami plyometrycznymi i sekwencjami treningu kardio. Intensywne sekwencje czy interwały, w czasie których dajesz z siebie 110 procent, przeplatają się z okresami regeneracji sił. Ćwiczenia ułożone są w 30 minutowy trening obwodowy, który będzie dla każdego wyzwaniem!

W ramach treningu plyometrycznego wykorzystuje się step. Program wyróżnia się także oryginalnymi choreografiami, i tym, że układy są odświeżane co trzy miesiące. Ogromną rolę w ćwiczeniach odgrywa muzyka. - Cała energia i emocje tkwią w muzyce. W programach Les Mills związek pomiędzy muzyką, a ruchem jest ścisły. Działa ona motywująco, daje zadowolenie z wykonywanych ćwiczeń - mówi Petter Ehrnvall, trener Les Mills.

reebok

Trening spodoba się kobietom!

Mężczyznom odpowiada trening siłowy, a kobietom z kolei, które z reguły nie przepadają za siłownią, ćwiczenia siłowe połączone z ruchem, wydają się ciekawsze. To trening dla zaawansowanych, ale i początkujących, ponieważ można wybrać sobie mniejsze obciążenie i powoli wdrażać się w trening" - opowiadał Petter Ehrnvall, międzynarodowej sławy trener Les Mills.

Jak często trenować Les Mills Grit Series Plyo?

Najlepsze efekty osiągniesz włączając trening do swojego planu 1 lub 2 razy w tygodniu.

Jak dobrze trzeba być wytrenowanym?

Ten trening przeznaczony jest dla wszystkich, którzy poważnie myślą o swojej kondycji i treningach.

Zobacz wideo
Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.