P90x program dla wytrwałych + TEST IloveFit

P90X to, obok Insanity, najbardziej intensywny program treningowy. Jeśli zdecydujesz się ćwiczyć P90X musisz nastawić się na to, że ćwiczysz 6 dni w tygodniu przez ponad godzinę. Kto jest twórcą tego treningu? Czy P90X jest bezpieczny? Jakich efektów możemy się spodziewać? O P90X pisze Paulina, autorka bloga IloveFit.

Tony Horton - twórca P90X

p90x blog.extremefitnessresults.com

Tony Horton to amerykański guru wśród fitnessu. Jego programy treningowe zyskują popularność na całym świecie, a efektami chwalą się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zanim został trenerem personalnym Tony chciał być aktorem, kilka razy wystąpił w programach telewizyjnych jako komik, ale szybko zrozumiał, że ten zawód nie jest dla niego.

W 1980 roku Tony ukończył kurs dla trenerów personalnych i rozpoczął swoja pierwszą pracę w Santa Monica w Californi, gdzie zdobył doświadczenie w zakresie rehabilitacji, w jodze, treningu areobowym, boksie, kickboxingu oraz cross ficie. Tony wyróżniał się na tle innych trenerów i miał świetną charyzmę, co przyczyniło się do szybkiego rozwoju jego kariery.

Początkowo pracował jako trener personalny gwiazd. Trenował z Usherem czy Ewanem McGregorem. Następnie firma produkująca filmy z ćwiczeniami - Beach Body zaproponowała mu współpracę ( to ta sama firma, która stworzyła razem z Shounem T trening Insanity ). Tony na początku pomagał tylko w tworzeniu programów treningowych, później stworzył swój program treningowy - P90X.

Sprawdź, jakie metody ćwiczeń swoim sławnym klientom proponuje Andrea Orbeck.

Trening wyzwanie, czyli wszystko o P90X

www.almightydad.com

Program trwa 90 dni, jeśli wytrwasz, to możesz liczyć na znaczną poprawę wyglądu sylwetki i kilka kilogramów mniej.

P90X składa się z 12 filmików instruktażowych, które wykonujemy według ustalonego schematu. Tajemnicą skuteczności tego programu jest to, że codziennie wykonujemy ćwiczenia na inną partie ciała, a co za tym idzie - mięśnie nie przyzwyczajają się do ćwiczeń i w ten sposób cały czas się rozwijają. Ćwiczenia wykonujemy przez 6 dni w tygodniu. Siódmego dnia wykonujemy strechnig albo możemy zrobić sobie przerwę. Ćwiczenia są trudne, a cały program dość wymagający, ponieważ trening trwa aż półtorej godziny.

Ćwiczenia zaczynamy od krótkiej rozgrzewki połączonej z rozciąganiem, a następnie przechodzimy do ćwiczeń na daną partię ciała. Trening absolunie nie nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fitnessem. Osoby początkujące, które chcą szybko osiągnąć efekty i myślą, że tak intensywny program im to umożliwi, mogą skończyć z kontuzją.

Jaki sprzęt jest potrzebny do ćwiczeń?

- hantle

- drążek

- mata do ćwiczeń

- harmonogram ćwiczeń

- uchwyt do pompek

Co po P90X?

beachbody.com

W 2011 roku Tony wraz z innymi trenerami stworzył kolejny program z serii P90X - P90X2, który jest tylko i wyłącznie dla osób, które ukończyły wcześniejsze programy. P90X2 w głównej mierze skupia się na treningu siłowym z obciążeniem. Są to np. wykroki czy przysiady z obciążeniem. W tym programie będziesz potrzebować więcej sprzętu - piłek lekarskich, piłki fitness czy też ekspandera gumowego.

P90X - opinia IloveFit

Jeśli chcecie zacząć ćwiczyć P90X musicie przygotować się na walkę z samym sobą. Trening jest bardzo intensywny, co sprawia, że musimy dać z siebie 100 procent. Również długość tego treningu może być uciążliwa, zwłaszcza dla osoby początkującej. Podczas pierwszego treningu mój organizm przeżył szok! Pot lał się strumieniami, a po zakończonym treningu mało co nie zemdlałam. Pomimo zakwasów następnego dnia, ćwiczyłam dalej. Wytrzymałam miesiąc. Jeśli chodzi o moje ciało, to uda i pośladki stały się twarde jak skała, ale niestety w obwodzie ud przybyło mi aż 3 cm. Myślę, że przed wakacjami powrócę do P90X.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.