Bikram joga - leczy kontuzje, odchudza, dodaje energii

Ćwiczą ją Daniel Craig, George Clooney, David Beckham, Serena Williams i Kareem Abdul Jabbar, który twierdzi, że jego kariera trwała aż 20 lat właśnie dzięki... Bikram jodze! Teraz studio Bikram jogi zostało otworzone w Warszawie. Zobacz, jakie efekty daje ćwiczenie Bikram jogi.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o jodze. Sprawdź!

Bikram joga -początki

Bikram jogę wymyślił Hindus Bikram Choudhury, który oprócz tego że był trzykrotnym mistrzem jogi w Indiach, trenował także podnoszenie ciężarów. Kiedy w trakcie przygotowań do Olimpiady w Tokio, w której miał startować, roztrzaskał kolano ciężarem sztangi musiał zakończyć karierę sportową, a lekarze jedyny ratunek widzieli w amputacji nogi. Bikram wrócił do ćwiczenia jogi, a po pół roku mógł samodzielnie chodzić. Swoją metodę na jogę opracował głównie z myślą o terapii, a rozwinął poźniej z pomocą japońskich fizjoterapeutów z Uniwersytetu Tokijskiego.

Styl ten skupia się bardziej na fizycznym aspekcie jogi niż na medytacji. Bikram Jogę ćwiczy się w rozgrzanym pomieszczeniu. Zapewnia to bezpieczniejsze rozciąganie i detoksykację organizmu. Każde zajęcia to dokładnie te same 26 pozycji. Jeśli pojedziesz do Londynu, Pragi czy Nowego Jorku i wejdziesz do studia Bikram Jogi będziesz wiedział czego się spodziewać, bo zajęcia będą dokładnie takie same.

Jak wyglądają zajęcia Bikram jogi?

Przygotuj się na litry wylanego potu. Przez 90 minut bedziesz ćwiczyć w temperaturze około 41 stopni przy 40% wilgotności. To brzmi niemożliwie gorąco, ale to niewiele więcej niż temperatura ciała rozgrzanego treningiem. Do tego ogrzewanie nadmuchowe stosowane w większości nowych szkół na spoconej skórze daje efekt przyjemnego chłodzenia.

Vinyasa, Iyengar, Ashtanga - jaki rodzaj jogi wybrać?

Korzyści z ćwiczenia Bikram jogi

Poza tym, że ćwiczysz w sali pełnej skąpo ubranych, rozciągnietych kobiet i umięśnionych facetów? Bikram to intensywny trening dla każdego mięśnia, ścięgna, wiązadła i stawu. Leczy kontuzje i pomaga im zapobiegać. Buduje mięśnie, zwłaszcza nóg, brzucha i pleców, pomagając na problemy z kolanami i kręgosłupem. Do tego szybko tracisz kilogramy i długo zachowujesz szczupłą sylwetkę. Wysoka temperatura przyspiesza spalanie tłuszczu, a kompresje obecne w wielu pozycjach stymuluja pracę tarczycy, przyspieszają metabolizm i regulują poziom cukru we krwi. W przeciwieństwie do sesji na siłowni, po której zwykle jesteś wściekle głodny, Bikram joga obniża apetyt, a zwłaszcza ochotę na ciężkie, niezdrowe jedzenie. Pozostałe korzyści to redukcja stresu, świetny humor i mnóstwo energi.

Jogę trenuje też Ania Mucha. Zobacz zdjęcia!

Bikram Joga Warszawa

Od niedawna studio Bikram Jogi istnieje w Warszawie. Jest to pierwsza szkoła tego typu w Polsce. Jej założycielką jest Marta Hodgdon, która szkoliła się u samego Bikrama Choudhury w Los Angeles, a potem uczyła się w Club Stretch, renomowanej szkole Bikram jogi i pilates w Dubaju. Zajęcia odbywają się codziennie rano i wieczorem, oprócz poniedziałków.

Więcej informacji na www.bikram.pl lub profil na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.