Shoun T - trener dla wymagających

?Nie zatrzymuj się, gdy jesteś zmęczony. Zatrzymaj się kiedy skończysz? - mówi Shoun T, twórca programu treningowego Insanity. To jeden z najlepszych trenerów fitnessowych na świecie. Jego treningi są intensywne i wymagające, ale mimo tego zaufało mu i pokochało go tysiące osób.

Andrea Orbeck, Jillian Michaels, Jeanette Jenkins - kim są trenerzy gwiazd?

Shoun T - ekspert, tancerz, choreograf?

Shaun Thompson czyli Shoun T urodził się w New Jersey, gdzie uzyskał stopień Sport Science na Rowan University. Kiedy ukończył szkołę przeniósł się do Nowego Yorku. Tam rozpoczął swoją pracę jako tancerz i choreograf.

Shoun T pracował w świecie biznesu jako ekspert w dziedzinie zdrowia i fitnessu. Współpracował z największymi firmami farmaceutycznymi, a w międzyczasie pogłębiał swoja wiedzę w dziedzinie fitness i tańca, co w późniejszym czasie zaowocowało współpracą z Mariah Carey przy jej teledyskach. Pasja do tańca zaprowadziła go na deski teatru oraz kilku występów w telewizji. Współpracował z wieloma piosenkarzami pop (m.in. Nickiem Carterem) oraz układał choreografię do filmu "Bring it on: All or nothing" ("Dziewczyny z drużyny").

vevo.com

W ten sposób zauważyła go amerykańska korporacja Beach Body, która tworzy programy fitnessowe dla osób ćwiczących w domu. Oni zaproponowali trenerowi współpracę.

Tańcz i ćwicz mięśnie brzucha

Współpraca Shouna T z Beach Body rozpoczęła się od pierwszego treningu na DVD: "Hip-Hop ABS". Jest to program, w którym angażujemy głównie mięśnie brzucha. Program ten ćwiczymy 4 tygodnie przez 6 dni w tygodniu po 30 minut, bardzo ważne jest to żeby przez cały trening napinać mięśnie brzucha, dzięki temu zwiększymy intensywność ćwiczeń, pomoże nam to też we wzmocnieniu mięśni głębokich oraz spaleniu tkanki tłuszczowej. Trening ma standardowy układ: rozpoczyna się zawsze rozgrzewką, potem przechodzimy do treningu właściwego, a na końcu mamy rozciąganie. Shoun obiecuje, że ten program, jak żaden inny, pomoże nam odkryć mięsnie brzucha.

Hop-Hop ABS to był dopiero początek współpracy Shouna z Beach Body. W 2008 roku Shoun postanowił przeprowadzić rewolucje wśród programów fitnessowych dla dzieci i stworzył dwa treningi "Fit Club Shoun T" dla dzieci w przedziale +7 oraz program dla nastolatków "Get Real z Shoun T". Lekka i przyjemna choreografia miała przekonać dzieci do aktywności fizycznej. Program sprawia, że dzieci trenują przez zabawę, a to pozwala na utrzymanie formy i kondycji. Oprócz treningów Shoun T do płyty DVD dodał kilka przepisów na zdrowe przekąski i przewodnik "jak czytać etykiety".

Poznaj inne ćwiczenia na brzuch!

Insanity - intensywny trening dla wymagających

shauntfitness.com

Mimo swojej popularności Shoun absolutnie nie zwalniał tempa. Rok 2009 był najważniejszym rokiem dla Shouna, ponieważ stworzył program, który zrewolucjonizował świat fitnessu. 60-dniowe wyzwanie - trening, który sprawia, że twoje ciało staje się nie do poznania.

Insanity to nic innego, jak trening interwałowy, ale bardziej zintensyfikowany. Trening interwałowy polega na tym, że na zmianę ćwiczy się z wyższą i niższą intensywnością. Insanity zaplanowany jest na 60 dni i składa się z 3 etapów. 1 etap trwa przez pierwsze 4 tygodnie. 2 etap trwa tydzień - nasze mięśnie mają wówczas się zregenerować i przygotować na najtrudniejszą część. 3 etap trwa tydzień. Ćwiczysz od poniedziałku do soboty, niedziela jest dniem wolnym, natomiast czwartek jest dniem ćwiczeń rozciągających bez interwałów.

Nasz test Insanity - relacja po miesiącu ćwiczeń!

Podczas całego Insanity wykonujesz 5 "Fit testów", które oceniają postępy. Trening trwa 40 minut, potem, w kolejnych treningach, dochodzisz do godziny. Sam trening wygląda podobnie do Boot Campu - w składu obu wchodzą wyskoki, pompki, pajacyki czy bieg w miejscu, a motywuje do ćwiczeń charyzmatyczny trener. Przerwy między ćwiczeniami to około 30 sekund - tyle, ile potrzeba, żeby otrzeć pot i napić się wody. Jeśli nie dajesz rady - zamiast całkowicie odpuszczać - zrób 10 minut rozgrzewki i 5 minut rozciągania - 15 minut ćwiczeń jest lepsze niż nic!

 

25 minutowy trening dla każdego

W 2013 roku ukazał się najnowszy trening Shouna na DVD - Focus T25. Przez rok Shoun T eksperymentował na swoim ciele, aby stworzyć trening który trwa około 25 minut, ale intensywność jest porównywalna z treningiem trwającym godzinę. Jest to również trening interwałowy, z elementami treningu siłowego, gdzie ćwiczymy przez 5 dni bez żadnych przerw miedzy ćwiczeniami. Dlatego też możemy dać z siebie 100 procent.

Focus T podzielony jest na trzy fazy treningowe:

- Alpha (cardio)

- Beta (ćwiczenia siłowe)

- Gamma (skupia się głównie na ćwiczeniach górnej partii ciała przy użyciu hantli)

Zalety tego programu:

- Trening trwa 25 minut i przynosi takie same efekty jak godzinny,

- jest to trening interwałowy, więc pozwala nam na spalenie tkanki tłuszczowej,

- na dvd znajdziesz wersję dla początkujących,

- potrzebujesz tylko trochę miejsca, maty i hantli.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.