Andrea Orbeck - trenerka supermodelek

Andrea Orbeck to jedna z najbardziej cenionych trenerek w Hollywood. Fitness i zdrowe odżywianie to jej prawdziwe pasje. Swoje pomysły konfrontuje z wiedzą naukową. Figury supermodelek - Heidi Klum, Karoliny Kurkovej czy Doutzen Kroes świadczą o tym, że Andrea wie co robi.

Dieta modelek

Modelki zarabiają na tym, że są szczupłe, piękne i zadbane. Podziwiasz Heidi Klum albo Karolinę Kurkovą? Zobacz w takim razie, co na temat ich diety ma do powiedzenia ich trenerka i dietetyczka - Andrea. Ona jest zwolenniczką produktów organicznych. Taka żywność dostarcza, według niej, więcej witamin, mikroelementów i antyoksydantów.

Podstawowy błąd popełniany przez kobiety to według Andrei wybieranie niewłaściwych węglowodanów i jedzenie ich za dużo. Zdrowe węglowodany, sycą na długo, utrzymują stały poziom glukozy we krwi, zapobiegają napadom głodu. Andrea lubi pumpernikiel, brązowy ryż, chleb na zakwasie, pełnoziarnistą tortillę (i tortillę z siemienia lnianego). "Dobrych" węglowodanów dostarczają także warzywa. Trenerka poleca szczególnie buraki, słodkie ziemniaki (bataty) i zielone warzywa. Do takich węglowodanów wystarczy dodawać chude mięso i zdrowe tłuszcze (z orzechów i oliwy z oliwek) i dieta gotowa!

Trening z Heidi Klum

heidiklum.aol.com

"Heidi to jest skupiona, oddana treningowi i potrafi pogodzić ćwiczenia z innymi obowiązkami. To jej klucz do sukcesu" - chwali swoją sławną klientkę Andrea i dodaje: "Po każdych ćwiczeniach wychodziłam z uśmiechem, ale też zainspirowana jej osobą".

Andrea ćwiczy z Heidi 4 razy w tygodniu około godzinę. Ich trening to głównie ćwiczenia siłowe z taśmami fitness i hantlami. Andrea skupia się na trenowaniu dolnych partii ciała. Robią przysiady, wykroki, wymachy nóg. Orbeck zaczyna trening od 5 minut rozgrzewki, a następnie przechodzi prosto do ćwiczeń wysiłkowych. Jeśli nie masz tyle czasu na ćwiczenia - Andrea zaleca ćwiczenie 20 minut dziennie, można wtedy np. wchodzić po schodach. Taki wysiłek nie tylko spala kalorie (ponad 200 kcal), ale również świetnie kształtuje uda i pośladki.

Więcej o treningu Heidi Klum znajdziesz tutaj .

Ulubione ćwiczenia Andrei i Heidi:

- przysiady,

- wykroki,

- wymachy nóg,

- unoszenie bioder w pozycji leżącej,

- jumping over the fire, czyli przeskakiwanie z nogi na nogę w pozycji lekko zgarbionej.

Andrea to jeden z nielicznych trenerów, który interesuje się nowinkami medycznymi i czyta medyczne czasopisma. "Niektóre z informacji to nic nowego, ale inne są bardzo cenne. Trzeba tylko sprawdzić źródło informacji i przetestować nową metodę podczas własnych ćwiczeń" - mówi trenerka.

Trening interwałowy

vsallaccess.victoriassecret.com

Trening interwałowy to każdy wysiłek o przeplatanej niskiej i wysokiej intensywności, o ścisłych proporcjach (np. 15 sekund przyspieszenia do sprintu, 15 sekund odpoczynku, biegnąc; powtarzane 10-20 razy). Andrea zawsze robi trening interwałowy ze swoimi klientkami. Żeby trening nie był nudny, Andrea wymyśliła "minute moves" - każde z ćwiczeń powtarza tylko przez minutę, a potem przechodzi do kolejnego ćwiczenia. Jej plan treningowy znajdziesz na dvd "Supermodel Series".

Oto plan:

Rozgrzewka: spacer albo jazda na rowerku stacjonarnym

Intensywne kardio: bieg, szybki marsz, bieg na bieżni

"Odpoczynek": trucht, wolne pedałowanie na rowerku

Po rozgrzewce, przez 2 minuty rób intensywne kardio, potem przez minutę "odpoczynek". Staraj się wytrzymać 30 minut.

Sprawdź, co jeszcze, oprócz trening interwałowego, możesz zrobić, żeby spalić więcej kalorii.

Ćwiczenia w ciąży

Andrea stworzyła specjalny program dla kobiet w ciąży - Pregnancy Sculpt, który przygotowuje ciało na łagodniejsze przejście tego procesu. Andrea uważa, że ćwiczenia w czasie ciąży mogą zmniejszyć typowe dolegliwości oraz utrzymać napięcie mięśni, a co najważniejsze przygotować do porodu. Jednocześnie stwierdza, że fitness podczas ciąży sprawia, że nasze ciało zostaje cały czas w dobrej kondycji. Andrea skupia się w ćwiczeniach z kobietami w ciąży na wzmacnianiu mięśni głębokich (tzw. core) i na pytania o to, czy w czasie ciąży można ćwiczyć mięśnie brzucha odpowiada: "Tak! One są bardzo istotne podczas porodu! Przecież to ich używasz do parcia". W drugim trymetrze ciąży te ćwiczenia są modyfikowane. Wtedy - zamiast klasycznych brzuszków - można robić deskę albo wzmacniać mięśnie głębokie przez podnoszenie kolan i zbliżanie do nich łokci na stojąco.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.