Ewa Chodakowska Total Fitness & Shape - wycisk czy zabawa?

Ewa Chodakowska Total Fitness & Shape to nowe zajęcia w klubie Pure Jatomi Fitness. Z ciekawością poszłam na zajęcia, bo moja przygoda z treningiem zaczęła się właśnie od ćwiczeń z Ewą.

Ewa Chodakowska Total Fitness & Shape - korzyści dla sylwetki i zdrowia

Ewa Chodakowska porwała tysiące Polek do ćwiczeń. Jej treningi sprawiają, że po niedługim czasie zmienia nam się nie tylko sylwetka, ale również nastawienie do życia. Ja także uległam "modzie na Chodakowską" i lubię z Ewą ćwiczyć. Wiem, że płytę Total Fitness można było kupić razem z magazynem Shape, ale jakoś umknęło to mojej uwadze, dlatego z jeszcze większym zainteresowaniem poszłam na zajęcia firmowane przez Ewę w klubie Pure Jatomi Fitness .

Program Total Fitness obiecuje wiele korzyści dla sylwetki: płaski brzuch, wyrzeźbione ramiona, smukłe nogi. Jest możliwe dzięki temu, że wszystkie z ćwiczeń angażują do pracy duże grupy mięśniowe (czyli jeśli ćwiczymy brzuch, to angażujemy też ramiona albo nie skupiamy się tylko na wykrokach, ale też bierzemy w ręce ciężarki). Trening także stabilizuje ciśnienie tętnicze krwi, obniża poziom cholesterolu, poprawia wydolność płuc oraz przemianę materii, co skutkuje szybszym usuwaniem toksyn z organizmu i lepszym wchłanianiem substancji odżywczych.

Jak wyglądają zajęcia?

Trening Ewa Chodakowska Total Fitness & Shape składa się z 5 części. Każdą z nich wykonujemy 3 razy przez 30 sekund. Na każda składa się 10 ćwiczeń. Są to ćwiczenia dobrze znane każdej fance Ewy - przysiady, podskoki, ćwiczenia na brzuch , np. deska (planki) czy też klasyczne brzuszki. Na ręce wykonujemy moje znienawidzone ćwiczenie, czyli unoszenie ciała z ugiętych łokci. Zajęcia mają formę typowych zajęć fitness - rozgrzewka, część właściwa i rozciąganie. Wykonywane są także do energetycznej muzyki.

Troszkę rozczarowało mnie to, że żadnych nowości wprowadzonych przez Ewę Chodakowską nie było. Wszystkie ćwiczenia są znane z poprzednich płyt. Ma to jednak taką zaletę, że możemy nauczyć się, jak poprawić naszą technikę. Przecież większość dziewczyn ćwiczy z Ewą w domu, gdzie nie mamy dokładnego wytłumaczenia, jak powinno się wykonywać ćwiczenia.

Zajęcia prowadziła trenerka pracująca na co dzień w Pure Jatomi, która po kolei pokazywała nam ćwiczenia, które mamy wykonywać i pilnowała, aby ćwiczenia wykonywane były poprawne. Trening jest intensywny, więc pot lał się z nas wszystkich. Mimo to uśmiech nie schodził nikomu z twarzy!

Minus zajęć to przepełnienie sali. Na fitness chodzę dość rzadko, ale nigdy nie spotkałam się z tym, aby do sali nie zmieściły się wszystkie panie. Widać, że Ewa nie tylko porwała panie z kanapy, ale również i z domu.

Dla kogo jest ten trening?

Ćwiczenia nie są skomplikowane, więc nawet początkująca osoba da sobie na nich radę. Jeśli ktoś nie lubi ćwiczeń w grupie, może najpierw zobaczyć jak wyglądają ćwiczenia w internecie. Ten, kto przychodzi z myślą, że ćwiczenia Ewy to tylko dobra zabawa w gronie dziewczyn, to zaskoczy go intensywność treningu. Ja już ćwiczę od dłuższego czasu, a na drugi dzień miałam niesamowite zakwasy.

Ewa Chodakowska - Total Fitness & Shap

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.